Wywiad z Rap3erka :D

Dzisiaj przeprowadziłam krótki wywiad ze wspaniałą i pełną energii youtuberką, której kanał macie tu: https://www.youtube.com/c/Rap3erka/featured

joanna94

Witaj Rap3erka. W jakie gry grasz lub grałaś?

Rap3erka

Witam serdecznie. Może to się okazać dość dziwne, że w tym wieku, a do tego kobieta może grać w taką grę, ale głównie skupiam się na minecrafcie. Tylko moją “grę” właściwie nie wiem czy można nazwać grą, bo zajmuje się prowadzeniem serwera, social mediami, tworzeniem nowych projektów, budowaniem, reklamą, kwestiami technicznymi i tak dalej. Można to bardziej nazwać pracą niż samą w sobie grą. Bo prowadzę firmę, która jest oparta na serwerze, który tworzę. Oprócz tego jako odskocznia lubię pograć ze znajomymi w fife czy nfs.

joanna94

Jako kobieta grająca w gry, spotkałaś się ze złośliwymi komentarzami ze strony mężczyzn?

Rap3erka

Szczerze? Ze strony znajomych, nie tych “internetowych” czasem były takie prześmiewcze komentarze, ale to bardziej dla żartów i nie biorę tego na poważnie. Inaczej sytuacja wygląda w świecie “wirtualnym”. Najważniejsza jest wytrwałość, dystans do siebie i zrozumienie, że te “odważne osoby” przede wszystkim przez internet będąc anonimowymi powiedzą wszystko, a w rzeczywistości nie odezwałyby się słowem. Patrząc na to, że jestem osobą publiczną i jednak nagrywam filmiki, mam jakieś tam grono odbiorców to jak najbardziej takie komentarze na początku się pojawiały. Jednak po prostu nigdy mnie obrazy tego typu nie ruszały. Z czasem widzowie zauważyli jaka jestem, że nie zwracam na takie rzeczy uwagi i po prostu teraz pojawią się negatywne komentarze tylko sporadycznie. A jeśli nie jest to jakaś konstruktywna opinia to tak jak mówiłam przed chwilą po prostu to olewam

joanna94

Uważasz że kobiety dorównują mężczyzną w poziomie grania w różne gry?

Rap3erka

Oczywiście, że kobiety mogą dorównywać mężczyznom, jednak jest ich o wiele mniej. Jeśli gra się w coś po nie raz 12 godzin dziennie to umiejętności są wyrównane. Nie brałam nigdy udziału w jakiś konkursach czy turniejach, nie miałam okazji się sprawdzić. Ale patrząc w gronie ludzi z którymi spędziłam parę dobrych lat zanim zaczęłam prowadzić serwer to nie narzekali, że odstaje. :smiley:

joanna94

Słyszałaś o hytale?

Rap3erka

Słyszałam, jednakże nie zagłębiałam się w to. Możliwe, że filmiki się pojawią jeśli mnie to wciągnie.Tylko w tym momencie czasu mi nie starcza na granie “4fun”.

joanna94

Jak widzisz minecrafta, jego zmiany na przestrzeni lat?

Rap3erka

Ciężko powiedzieć co się może stać z minecraftem za kilka lat. Wiem i jestem jedynie pewna tego,że ta gra nigdy się nie skończy. Starsi gracze zawsze będą zastępowani przez młodsze pokolenie. Jak miałam kilkanaście lat to tego typu gry nie były takie popularne. Spotykaliśmy się bardziej na dworze i tam spędzaliśmy czas. Teraz patrząc chociażby na swojego młodszego brata on spędza ten czas zupełnie inaczej. Siedząc praktycznie ciągle (tak jak i jego koledzy) na komputerze i “spotyka się” z nimi w wirtualnej rzeczywistości.

joanna94

Co skłoniło Cię do dzielenia się innymi swoją pasją do minecrafta na youtube?

Rap3erka

Bardzo trudne pytanie. Nie umiem na to odpowiedzieć, ale jeśli coś jest pasją i jeśli w jakiś sposób mogę innym pomóc jakimiś poradnikami, czy też dla nich zrobić to po prostu to robię.

joanna94

Sprawia Ci to radość, satysfakcję, jak widzisz ile osób ogląda Twoje filmiki?

Rap3erka

Jak najbardziej sprawia mi to satysfakcję. Wiadomo, że chciałabym mieć coraz większą oglądalność, bo każdy do tego dąży. Ale cieszy mnie świadomość, że mam dla kogo tworzyć i nagrywać.

joanna94

Masz ukrytą liczbę subskrybcji, w przyszłości planujesz pokazać ilość czy zostanie to tajemnicą?

Rap3erka

Z tą ukrytą liczbą subskrypcji jest właściwie tak, że wychodzę z założenia, że jeśli ktoś będzie chciał to zostanie na dłużej czy kryłoby się tam 100 subskrypcji czy byłoby ich tam 100 000 tysięcy. Są jednak osoby, które patrzą tylko na liczby. Nagrywać zaczęłam bardzo dawno, więc mam dużo “martwych subów” na kanale. Na razie nie planuję zdradzić ile tam się kryje, ale kto wie co będzie w przyszłości.

joanna94

Widziałam, że miałaś dramę z serwerem NSSV. Została ona wyjaśniona czy dalej coś się dzieję?

Rap3erka

Dramy pojawiają się zawsze. Właściwie nie została ona wyjaśniona. Została chwilow “wstrzymana” z mojej strony. Było dużo do roboty ostatnimi czasy i nie chciałam zaprzątać sobie głowę takimi rzeczami, ale jak zbiorę materiały to nagram film, który obiecałam, zamykający całą sprawę.

joanna94

Dziękuję bardzo za rozmowę :relaxed:

Rap3erka

Bardzo miło mi, że mogłam odpowiedzieć na wszystkie pytania. Mam nadzieję, że nie zanudziłam. Chcę dodać tylko to, że moją drugą pasją jest piłka nożna! Więc jak widać można łączyć jedno i drugie. Wszystkich, którzy przeczytali wywiad pozdrawiam gorąco i pamiętajcie, żeby nie patrzeć na opinię innych, jeśli lubicie coś robić to to róbcie. Nawet jeśli to nie wychodzi, bo jak zacznie to wszyscy, którzy mieli jakieś “ale” czy obrażali nagle przyjdą i będą klepać po plecach. Tak jest zawsze. Jak widzicie nawet kobieta w wieku 22 lat może zajmować się takimi rzeczami! :smiley:

3polubienia