Wywiad z Kacperix :)

Dzisiejszą osobą, z którą miałam okazję przeprowadzić wywiad, jest Kacperix. Mimo młodego wieku, na tą chwilę ma troszkę ponad 4 tysiące subskrybentów a jego kanał ciągle się rozwija. Link do jego kanału znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCobw-57-azMW4taJUXvpUHQ/featured

joanna94

Witaj Kacperix. W jakim wieku zacząłeś swoją karierę na youtube i co skłoniło Cię do tego, by nagrywać - streamowac?

Kacperix

Cześć, mój kanał został założony dokładnie 28 października 2016 roku, a mój pierwszy film był 13 listopada 2016 roku. Gdy zaczynałem nagrywać miałem 11-12 lat. Na początku mój kanał był typowo o tematyce gamingowej, pierwszy odcinek był z gry Uncharted 4. Zawsze oglądałem youtuberów, którzy właśnie przechodzili różne gierki oraz je nagrywali. Właśnie to skłoniło mnie do nagrywania i postanowiłem nagrać swój pierwszy film. Miałem 3 serie właśnie na temat gier. Potem poznałem innego youtubera, który robił mapki do minecrafta i zachęcił mnie do nagrywania właśnie tej gry. Od tamtego momentu właśnie mój kanał jest o tematyce minecrafta. Gdy zacząłem nagrywać minecrafta, najpierw na odcinkach przechodziłem różne mapki. W między czasie nagrywałem również Fortnita, lecz nie było z tego aż tak dużo odcinków i szybko przestałem to robić. Potem mój kanał przeszedł na odcinki z serwerów minigames typu bedwars oraz zacząłem streamować i tak jest aż do teraz :wink:

joanna94

Masz na tą chwilę trochę ponad 4 tysiace subskrybcji. Oczekiwałeś takiej ilości czy nastawiałeś się na więcej/mniej?

Kacperix

Nigdy nie oczekiwałem, że kiedykolwiek coś osiągne na Youtubie. Tak jak mówiłem, zaczynałem nagrywając gameplaye z gierek nie licząc na to, że będę mieć stałych widzów, którzy będą mnie wspierać oraz oglądać filmy oraz live’y, które dla nich tworzę. Aktualnie nie uważam też, że 4 tysiące subskrypcji jest to jakoś bardzo dużo, lecz jestem zadowolony z tego co osiągnąłem, ponieważ wiele twórców odrazu poddaje się na starcie, ponieważ myślą, że nie zdobędą swoich widzów. Są w błędzie, ponieważ aby coś osiągnąć wymaga to czasu, czasami nawet bardzo dużo czasu. Sam też parę razy się poddałem zostawiając youtuba, lecz zrozumiałem, żeby coś osiągnąć muszę robić to co po prostu lubię, czyli nagrywać. Polecam dla początkujących twórców, aby właśnie się nie poddawać, ponieważ jest to wielki błąd, który zawsze go popełnia, w tym ja. Natomiast jeżeli raz się podda i wróci zazwyczaj zrozumie się, że trzeba to robić dalej bez względu na wszystko.

joanna94

Zacząłeś nagrywać w tak młodym wieku, spotkałeś się z hejtem w związku z wiekiem i tym, że nagrywasz?

Kacperix

Oczywiście, że tak. Myślę, że każdy, który kiedykolwiek próbował coś nagrywać spotkał się z hejtem. Ja również tego doświadczyłem. Hejt to hejt i uważam, że zawsze on będzie i nigdy nie zniknie. Wiele ludzi pisze bezsensowne komentarze w których wyzywają twórcę bądź to co robi. Ja na takie komentarze nigdy nie zwracałem uwagi, po prostu je pomijałem. Jednak jeżeli jest to komentarz w którym jest napisane to co można poprawić w swoim kanale bez żadnego wyzywania jest czasami nawet przydatny. Czasami warto posłuchać się widzów i zastosować się do ich propozycji na poprawę kanału.

joanna94

Co sądzisz o hytale? Czy jak wyjdzie, będziesz grał i z czasem nagrasz coś z tej gry na swój kanał?

Kacperix

Myślę, że raczej nie będę nagrywać tej gry, natomiast chętnie poza odcinkami i live’ami spróbowałbym sobie pograć, a jeżeli by mi się spodobała wtedy mógłbym ją nagrać. Nie chce też nagrywać czegoś po prostu na siłę. Mam też parę innych planów co do rozwoju swojego kanału, lecz nigdy nie wiadomo czy taki plan może wypalić. Na przykład teraz startuje w rekrutacji na kwadratową masakrę junior. Na pewno bardzo pomogłoby to dla kanału oraz przyjemnie by mi się z tego nagrywało oraz streamowało, lecz wiadomo szansa na dostanie się jest bardzo mała, lecz trzeba wierzyć. Wiem, że mam też swietynch widzów, którzy mnie tam zgłaszają i może dzięki nim właśnie się udać ;D

joanna94

Masz plan na swój kanał. Szykuje się jakaś seria? Czy to bardziej tajemnica?

Kacperix

Można tak powiedzieć, że mam plan, lecz plany często się krzyżują. Planuje zacząć robić filmy bardziej o tematyce fabularnej. Znam pewnego dużego youtubera, który ma ponad 500 tysięcy subskrypcji i mi w tym pomoże, lecz tak jak mówiłem nie wiem czy to wypali. Na razie trzymam się tego co robię, czyli filmy o tematyce minigames, a może w przyszłości spróbuję czegoś innego. Też na pewno będę chciał kupić w końcu kamerkę oraz zacząć robić z nią streamy. Myślę, że ciekawiej by je się oglądało oraz było by więcej śmiechu

joanna94

Jakbyś dostał się na Kwadratową Masakrę, będziesz nagrywał filmiki tylko z niej, czy będziesz kontynuował także tego typu filmy co teraz robisz?

Kacperix

Na pewno wiele filmów było by z Kwadratowej Masakry, ponieważ szczerze mówiąć jest to jakaś szansa na wybicie się. Natomiast na pewno były by też filmy o tej tematyce co są teraz tylko po prostu rzadziej. Było by też dużo live’ów z Kwadratowej Masakry, ale wiem, że dla moich widzów by to się spoodbało więc na pewno nie wyszło by to na minus i myślę, że mogłoby to dać mi szansę, aby więcej osób usłyszało o moim kanale ;D

joanna94

Co myślisz o minecrafcie i jego zmianach na przestrzeni lat?

Kacperix

Minecraft to gra, która była zawsze i myślę, że będzie dalej. Dla niektórych osób jest to gra dzieciństwa. Uważam, że minecraft zmienia się cały czas na dobre. Przyznam, że aż tak nie śledzę najnowszych aktualizacji, ale często o nich słyszę np. od widzów. Wydaję mi się że Minecraft idzie w dobrą stronę i dalej będzie w nią szedł oraz pozyskiwał nowych graczy. Dużo robi też społeczność tej gry, ponieważ ludzie tworzą swoje serwery i dzięki temu rozwija się community. Minecraft to gra, która obeszła cały świat, wiadomo, że jest wiele ludzi, którzy jej po prostu nie lubią, ale na pewno jest dużo, którzy ją lubią.

joanna94

Myślisz że jak wyjdzie gra hytale, to duża liczba osób z minecrafta może na nią przejść?

Kacperix

Nie zastanawiałem się nad tym, ale Hytale to duża produkcja, która może przyciągnąć do siebie wielu graczy. Myślę, że gracze Minecrafta mogą tam przejść w poszukiwaniu jeszcze większej ilości nowości. Natomiast na pewno Minecraft dalej będzie mieć swoich graczy i uważam, że graczy minecrafta nie ubędzie aż tak dużo.

joanna94

Wracając do Twojego kanału. Widać że Twój kanał się rozwija, coraz więcej widzów, czy masz jakiś próg subskrybcji, który chciałbyś osiągnąć?

Kacperix

Tak, do końca wakacji chciałbym osiągnąć próg 5000 subsrkypcji, myślę, że jest to możliwe. Staram się codziennie robić live’y, a dzięki live’om zdobywam najwięcej nowych widzów. W ciągu tygodnia dochodzi 100, a czasami nawet więcej nowych subskrybentów. Oczywiście nagrywam też odcinki, które również coś dają. Jeżeli nie osiągne wyznaczonego dla mnie progu nic się nie stanie i dalej będę robić to co robię

joanna94

Pisałeś wcześniej o kamerce. Nie boisz się, że widzowie zaczną Cię rozpoznawać i zaczną zaczepiać na ulicy?

Kacperix

Myślę, że przy nie tak dużej ilości subskrypcij nikt nie będzie mnie zaczepiać na ulicy, lecz pare osób może by się znalazło. Nagrywanie z kamerką daje wiele nowych możliwości, można przekazywać na przykład więcej emocji dla widzów. Również dzięki temu można ciekawiej montować filmy. Tak czy siak będę chciał zacząć z nią streamować oraz nagrywać, a co będzie dalej to już się zobaczy ;D

joanna94

Chciałbyś coś dodać od siebie na koniec?

Kacperix

Chciałbym podziękować za możliwość udzielenia wywiadu dla waszego forum. Jest to mój pierwszy taki wywiad, myślę, że nie wypadłem jak najgorzej hah. Chciałbym również powiedzieć, że wszystko pisałem szczerze ;D Pozdrawiam wszystkich czytelników.
Kacperix

joanna94

Dziekuję Ci bardzo za szczere odpowiedzi i za wywiad ^^