Wycieki fabuły The last of us 2 - kara za złe traktowanie pracowników?

Wyciekła fabuła gry The last of us 2, wiadomo o kilku cutscenkach oraz jak wieść niesie także krąży gdzieś zarys głównego wątku w formie pisemnej. Jest duże prawdopodobieństwo że owe materiały opublikował jeden z pracowników studia tworzącego ową grę czyli Naughty dog.

Już wcześniej widoczne były pogłoski o złym traktowaniu pracowników, zatrudnianiu utalentowanych ale niedoświadczonych ludzi za najniższe stawki. Ale przede wszystkim obecne zjawisko crunchu. Firma ma opóźnienia wynikające ze złego modelu pracy a pracownicy zmuszani są do nadgodzin.

Widocznie któremuś z pracowników puściły nerwy i opublikował ważne materiały z gry. By sobie nie robić spoilerów nie obejrzałem ich. Patrząc jednak na tytuły choćby filmików komentatorskich na YouTube mogę przypuszczać iż fabuła albo wściekła albo zniechęciła do gry.

Ciekawe czy problemy wewnętrzne oraz wycieki, spowodują przebudowę części gry a tym samym kolejne obsunięcia z jej premierą?

Źródła: https://www.forbes.com/sites/paultassi/2020/04/28/warning-massive-the-last-of-us-part-2-leak-reveals-plot-details-you-dont-want-to-see/#cb6cd67c2341
https://www.inverse.com/gaming/last-of-us-2-spoilers-reddit-abby-ellie-leaks (uwaga tu są streszczone niżej spoilery)

YouTube: Wstawiłem tu po prostu wyniki wyszukiwania, obejrzycie co zechcecie sami https://www.youtube.com/results?search_query=the+last+of+us+2+leak