Wieści YouTubowe nr 3

Dziś chciałem przedstawić tę lepszą stronę youtuba jakimi są kanały popularno-naukowe lub przekazujące wiedzę na jakiś temat.

Pierwszym z kanałów są Echa Leśne

przedstawiana jest tam praca leśniczego, informacje na temat lasu lub ogółem przyrody.

Drugim z kanałów jest już dość popularna AstroFaza czyli przynajmniej na początku kanał o tematyce kosmicznej, obecnie zaś także o technologii. Szczególnie profesjonalnie zrealizowany został odcinek o czarnych dziurach.

Kolejnym kanałem jest również dziś popularny Naukowy Bełkot, autor prezentuje tam najróżniejsze zagadnienia popularnonaukowe choć widać głównie tematy związane z chemią, biologią i psychologią.

Następnym kanałem jest kanał Kasi Gandor

Trochę odmiennym kanałem jest kanał Astronarium, gdyż głównie zawiera odcinki zrealizowane dla TVP jak nazwa wskazuje głównie tematyka kosmosu.

Kolejnym kanałem jest kanał Nauka. To lubię . Tomasz Rożek prowadzący kanał, prowadził niegdyś (ze 2 lata temu) Sondę 2 dla TVP . Zaś od 6 lat prowadzi ów kanał.

Wyróżnić też chciałem kanał Zapytaj fizyka , zawierającego zapisy z wykładów na Wydziale Fizyki UW.

To na razie tyle, wiem że nie podałem takiego SciFun ale jego kanał jest i tak już znany a obecnie i tak brak nowych treści.