Wieści YouTubowe nr 1

YouTube współcześnie stanowi dla wielu odpowiednik tv, spora jego część służy głównie rozrywce. W dużej mierze odzwierciedla stan umysłowy i mentalny społeczeństwa, a przynajmniej tej młodszej jego części. Być może szerzej opiszę to w którymś z felietonów, jest to temat rzeka z racji wielu składowych.

Ale do sedna, w tym cyklu wpisów chciałem przedstawiać co ciekawsze a przede wszystkim mniej popularne filmiki, kanały lub twórców. Z dodatkowym komentarzem jak ja widzę daną sprawę lub czemu polecam daną twórczość.

Dzisiejszym twórcą jest znany z pranków SA WARDEGA, od kilku miesięcy prowadzący swój kanał poza Polską ale też ma i 2 kanał Krulestwo gdzie najczęściej wytyka różne machlojki youtuberów. Pomijając samą kontrowersyjność Sylwestra sądzę że to co przedstawia w tym filmiku może być w dużej mierze prawdą https://www.youtube.com/watch?v=CEx36mmNwoU , oczywiście miał też z 10 mies. temu spinę o kupowane wyświetlenia z niejakim ferrerim. Bywały już filmiki obnażające kulisy tego środowiska ale zazwyczaj byli to niszowi twórcy, tutaj jednak ktoś kto jeszcze niedawno był na szczycie list zaczął obnażać to.

Wiadomo iż wraz z pojawieniem się ogromnej kasy przybywa także i różnorakich hien o nieuczciwym podejściu lub tworzący tzw. ,rakowe’’ treści najczęściej pod mało krytyczne środowisko nastolatków i dzieci. Są też i twórcy którzy odtwarzają z małymi zmianami filmiki które odniosły sukces gdzieś na Zachodzie. To że agencje z Wawy zachowują się jak stereotypowe korpo raczej nie powinno dziwić, to że wielu czołowych youtuberów traktuje resztę jak obiekty do zarobku także nie. Nie będzie lepiej jeśli ludzie będą oglądać takie treści bezmyślnie.

Sądzę że należy poczekać na pojedynczego twórce a potem wręcz całą grupę która rozwijałaby swoje kanały na w miarę merytorycznym wypunktowaniu wszelakich machlojek a promowaniu pozytywów i na tym budowała swoją społeczność. Bo jest to nisza której jeszcze nikt tak na prawdę nie zajął.

A Wy jak sądzicie, czy YouTube jest tak bardzo zepsuty?