Watykański serwer Minecraft

Ksiądz Robert Ballecer zakłada swój własny serwer minecraft, który będzie należał do Watykanu. Celem tego serwera będzie walka z toksycznymi zachowaniami oraz umożliwienie tworzenia więzi miedzy ludźmi, na które jak ma nadzieję duchowny, zostaną przeniesione do prawdziwego świata. Jezuita od dawna walczy z toksycznymi zachowaniami w grach video, kilka miesięcy temu stworzył ankietę na twitterze, w której ludzie głosowali do jakiej gry ma powstać serwer, minecraft wygrał zdecydowaną większością.


Serwer niby już wystartował, jak narazie to tylko testy, gra ma być pokojowa, więc zakładam, że jest wyłączone pvp oraz jest wgrany plugin na działki, choć nie mam pojęcia czy jakiś tam Jezuita ogarnia tego typu rzeczy.
IP: minecraft.digitaljesuit.com
1lajk

Ciekawe, ciekawe. Mam tylko nadzieję, że faktycznie będzie to fajne miejsce na rozgrywkę dla dzieciaków i że nie przybędą tam grieferzy, którzy w planach będą mieli zniszczenie całego zamysłu.

Pomysł jest fajny, ale jego wykonanie dużo zajmie. Wszyscy myślą, że skoro sam Watykan chce założyć serwer, to będzie super i gwiazdka spadnie z nieba. Otóż nie. Nikt nie pomyślał o tym, jak się będą komunikować gracze, skoro językiem będzie włoski? Albo rzecz taka, że nie każdy człowiek musi być katolikiem.