Stworzenie kanału pogodowego na serwerze discord voxeli!

Witam.

Miałbym propozycję na stworzenie kanału pogodowego na serwerze discord voxeli.
Jestem na discordzie voxeli pogodynem. Wstawiam ciekawe prognozy pogody i burzowe.
Dane pogodowe są brane z prognoz numerycznych i z nich sporządzam prognozy.
Staram się o to by moje prognozy były czytelne i sprawdzone.
Niestety jest pewien problem z moimi prognozami, ponieważ nie mam na nie osobnego kanału pogodowego i bez niego prognozy szybko giną w wiadomościach na kanale #ogólny. Prosiłbym administrację voxeli @tirex @Pooshek o stworzenie dla mnie kanału pogodowego i jeśli można otworzenie go publicznie dla całej społeczności serwera.

1 polubienie

Popieram propozycję @EMajster , jest to bardzo dobra rzecz, dzięki której będzie łatwiej znaleźć pogodę. Mam nadzieję że kanał z pogodami ujrzę w tygodniu.

Absolutnie nie. Pogoda Majstra jest bezużyteczna, ponieważ każdy może sprawdzić pogodę w internecie. Wydzielanie mu osobnego kanału nie ma żadnego celu. No chyba że byłby to kanał, który widzi tylko on, wtedy ok.

1 polubienie

Moja pogoda jest bardzo użyteczna i jedyna taka na discordzie.
Pisanie że moja pogoda jest bezużyteczna jest obrazą.

Moja pogoda jest bardzo użyteczna i jedyna taka na discordzie.

Jeśli potrzebuję prognozy pogody, to nie patrzę na Discorda Voxeli, tylko na stronę WWW z prognozą pogody tworzoną automatycznie (u mnie jest to http://wttr.in/, bo można wygodnie używać go z terminala za pomocą curl).

Może masz więc rację, że jest ‘jedyna taka na Discordzie’, zakładając, że chodzi wyłącznie o Discord Voxeli. Jeśli chodzi o całość Discorda, czy jesteś tego pewien? Zawsze może się okazać, że ktoś robi podobną prognozę na swoim prywatnym serwerze dla kilku znajomych.

Natomiast nie masz, moim zdaniem, racji, że jest ‘bardzo użyteczna’, wyjaśniłem wyżej dlaczego.

Pisanie że moja pogoda jest bezużyteczna jest obrazą.

Nie jest. To moja opinia na temat twojej pogody, nie obraza ciebie. Zanim napiszesz, że w takim razie to “obraza pogody”, informuję, że pogoda nie myśli, więc nie może się obrazić.

Dopisałem jeszcze do poprzedniej wiadomości fragment, który być może sprawi, że mój przekaz będzie mniej agresywny i bardziej jasny.

PS. Jestem pewien, że nikt, szczególnie Majster, nie zgłosiłby mojego posta za użycie słowa bezużyteczna (nie w jego kierunku)… co nie?

EDIT: Swoją drogą, jeśli ty miałbyś swój kanał, to oznacza, że inni użytkownicy nie mogą być gorsi, prawda? Ja bym chętnie przyjął kanał na Lody Vanillowe oraz linuksiarską propagandę :kappa:

2 polubienia

Koncepcja serwera discord Voxeli nie przewiduje otwieranie tego typu kanałów na życzenie. Sceptycznie podchodzimy do tworzenia ilości kanałów nie adekwatnej do zapotrzebowania i aktywności użytkowników (za wyjątek można uznać całą sekcję Voteny gdzie kanały są elementem role play).

Jeżeli na Voxelach istniałaby spora społeczność analityków pogodowych, łowców burz itd. i ich dyskusje zalewałyby kanał ogólny, to byłbym gotów rozważyć specjalny kanał, jeżeli nie byłoby wątpliwości, że byłby on żywy zamiast sprowadzać się wyłącznie do aktywności jednej osoby i kilku wiadomości dziennie.

Na ten moment bylibyśmy bardziej skłonni tworzyć osobne kanały dla danych gier np. Minecraft, Terraria, Hytale, Turbovoxele2.0 jednak dopiero wtedy, gdyby widoczne było zapotrzebowanie na takie kanały.

Nie, to tak nie działa. W przypadku rozważania wprowadzenia specjalnego kanału dla treści pogodowych opinie społeczeństwa na temat ich przydatności są jak najbardziej pożądane.

4 polubienia