SOSENKA – NAJPOPULARNIEJSZĄ COSPLAYERKĄ JEST POLKA!

Zacznijmy od tego, czym jest „cosplay”. Mianowice „cospleyerami” są ludzie, którzy przebierają się za osoby z bajek, filmów, komiksów, gier, czy książek. Często chodzi o jak najlepsze odwzorowanie danej postaci. Wiele ludzi zajmujących się właśnie tą dziedziną robi od podstaw swoje charakteryzacje, samodzielnie kupują materiały i szyją z nich najróżniejsze kreację od strojów batmana po postacie z LOL’a takich jak Jinx.

Na strojach cospleyerowie oczywiście na tym nie kończą, robią również samodzielnie wszystkie akcesoria, w tym również broń. Obecnie cosplay jest czymś więcej niż tylko zabawą w przebieranki, w czasach social mediów i influecerów ludzie zajmujący się tą dziedziną mody, mogą zarabiać naprawdę duże pieniądze za bycie swego rodzaju ikonami w tej dziedzinie, nie raz są one proszonę o pojawianie się na różnych eventach i wydarzeniach takich jak Comic Con w Warszawie, czy taki mniejszy X-mass con w Krakowie. Również wiele firm z tkaninami, akcesoriami do cosplayów, czy też różnych innych firm, chcą być sponsorami takich cosplayerów-influencerów.

Jeśli już wiemy co to jest i na czym to polega, to czas przedstawić czołową osobę w tej dziedzinie, a jest nią… POLKA! Tak, my Polacy mamy się czym chwalić, nie tylko w sportach takich jak piłka nożna, czy skoki narciarskie, czy nawet siatkówka, my mamy również czołową cospleyerkę na całym świecie. Jest nią Justyna „Sosenka” Sosnowska, zaczynała od zwykłego bodypaintingu, lecz teraz robi wiele cosplayów, które cieszą się ogromną popularnością, czy to na facebooku, czy to na innych portalach społecznościowych. Radzę wam wszystkim obejrzeć jej social media, bo niektóre transformacje zapierają dech w piersiach. Oto kilka przykładów z nich, co o nich myślicie?

Pozdrawia minionko666,
do zobaczenia wkrótce :slight_smile:

ps. zdjęcia brane z facebooka sosenki

3polubienia

Pamiętam jeszcze te kilka lat temu jak głównie świetnie wychodził jej cosplay-bodypaint twarzy. Już wtedy często była wzmiankowana na fanpage różnych gier.

1polubienie