Serwer

Witam
Przejde do sedna …
Jestem absolutnie zielonym człowieczkiem odnośnie tworzenia serwera minecraft i wkładania na niego modów…
Kiedyś coś robiłem mody ale na singlu po kilku dniach udało mi sie cos wgrać a tak to zielony jak na łące :stuck_out_tongue:
Zwracam się do was z uprzejmą prośbą o pomoc w stworzeniu serwera na normalnym dobrym hostingu i wsadzenia tam ok max 10 modow (jakas mini mapa, dmg, pasek życia, jakies nowe moby, nowe itemy, twilight forest np. generalnie ma byc duzo mocnych mobów i duzo itemow ale bez febryk pistoletów itd) wersja bez znaczenia.
Ale nie chce pomocy w stylu kup serwer sciagnij forge uruchom i wsadz mody … to tak jakbym powiedział idz do biedry kup pół litra … ale nie zapomnij ze jest wirus wojsko na ulicy a jak dojdziesz do biedry to bedzie zamknieta.
Kodos kompetentnego na kilkuminutowa rozmowe nie wiem na fejsie np…

Prosze o pomoc bardzo juz od 2 lat to robie :stuck_out_tongue: chciałbym zagrac ze znajomkami u siebie :slight_smile: no kto pomoże przy tworzeniu tez bez problemu bedzie mógł pozdrawiam i czekam na odp.

1lajk

Co do hostingów. Nie znam się /shrug
mogę odesłać do listy: Lista hostingów serwerów minecraft 2020
Co do modpacków. Tu już lepiej.
Ogólnie polecam stronkę https://www.curseforge.com/minecraft/modpacks?filter-sort=5
Znaczna część paczek z tej strony ma równocześnie przygotowane pliki serwerowe.

Tak dzieki :slight_smile:
Ale problem polega na tym ze ja nie wiem jak wsadzic je na serwer co trzeba miec i jak to zrobic . :frowning_face:
Do tego potrzebowałbym pomocy

Większość paczek ma tam +100 modów (z czego większych jest z 40 bo dla jednej modyfikacji często potrzebne są pomniejsze), ale jak się poszpera to znajdzie i mniejsze.

Przykładowa prawie losowa paczka: https://www.curseforge.com/minecraft/modpacks/ftb-lite-3
Warto przejść do zakładki files: image
a po prawej stronie mamy coś takiego image

Czyli prócz opcji pobrania paczki na singla jest też paczka serwerowa.

Generalnie polecam na tej stronie wybrać sobie jakąś paczkę, przejrzeć pobieżnie listę modów, a następnie w razie potrzeby pokombinujemy jak odpalić na niej serwer.

Nie korzystaj z polskich hostingów minecraft, wiele razy przeglądałem dostępne oferty i nic nie zastąpi ci VPSa, a jeśli już to hosting zagraniczny będzie lepszą opcją (nie znam żadnego dobrego polskiego hostingu minecraft). Nie jest wielkim wyzwaniem wejść na niego (VPSa) i zainstalować sobie taki serwer, większe problemy może sprawiać brak np. Panelu ale jak ktoś ogarnia linuxa to też bez problemu ustawi. Wchodzą w grę też zagraniczne hostingi tj. Heavynode, titannodes, primedhosting, torchnode, pebblehost (te zdaja sie wedlug mnie w porzadku). Z vpsów lvlup.pro ma fajną ofertę, wydajne serwery szczególnie pod minecrafta w przystępnych cenach (sam korzystam z ich oferty, ale wiem że teraz mają problemy z dostępnością towaru pod nowe zamówienia). Sam nie korzystam, ale niektórzy stawiają na darmowe hostingi, można spróbować np. Na takiego aternosa i w razie potrzeby przenieść się na coś płatnego :wink:

Cześć cześć. Tak się składa, że miałem podobną sytuację i aktualnie posiadam serwerek tak dla 5 osób ok 12 modów. Ogólnie postawiliśmy go na Titanie (polski hosting) i nie laguje, fajnie działa. Jedynym problemem jest RAM, który się co jakiś czas zapełnia i serwer się restartuje lub robimy to ręcznie. Tak już ten Titan działa :confused: Oprócz tego gra się spoko. Jeśli chodzi o wgrywanie modów to niestety nie opiszę tego tutaj ale podeśle ci bardzo fajny poradnik, wystarczy robic to co ziomek: https://www.youtube.com/watch?v=QQrpAAciABo&t=
Gościu pokazuje jak postawić serwer ze swojego kompa ale wystarczy pominąć czynności typu, odblokowywanie połączeń z routera itp. Wszystkie czynności w plikach jakie robi wystarczy wykonać na naszym serwie na hostingu.
Co do kupowania VPS to oczywiście można, będzie super wydajność itp ale czy opłaca się do 10 osób? Może jakbyście się składali to nie będzie źle :stuck_out_tongue: Niestety w przypadku VPS dochodzi konfiguracja go pod mc ale też dacie rade to zrobić z różnych poradników na necie (ale wiadomo to już więcej roboty niż w przypadku hostingu)
Mam nadzieję, że jakoś pomogłem :grinning:
Jak coś śmiało wal pytaniami

1lajk

Potrzebuje kogoś kto pomógłby mi doradzic jakiego hosta kupic na max 10 osób i pomógłby mi wspólnie stworzyc działajacy serwer. Nie chce poradników tylko kogos kto powie mi co i jak.
Posiadam juz sprawdzoną na singlu i lokalnym serwerze paczke modyfikacji.
Kwestia to na jaki Hosting i jak ją tam uruchomic zeby płynnie chodziło.

Wygląda na to, że chyba udało się ze wszystkim pomóc.
W skrócie wybrano 1 modpack z AtLaunchera i trochę go przerobiono.
Zabrano z niego pliki serwerowe (launcher to umożliwiał) i wrzucono na serwer z titanaxe.