Propozycja naprawy ekonomii serwerowej

Moja propozycja opiera się na utrudnieniu graczom zdobywania itemów, które dzięki wieśniakom da się niesłychanie łatwo pozyskać.

Otóż zrobienie wieśniaka czy znalezienie go nie jest żadnym problemem, nowi gracze znajdując wioskę w niecałe klikadziesiąt minut są w stanie zdobyć diaxowe itemy i najwyższego stopnia enchanty, choć to jest coraz trudniejsze ze względu na wybite wioski
Gracz po zdobyciu zdobyciu pał blaza może uleczyć wieśniaki, stworzyć wioskę i z łatwością wyhandlować wymaxowane ity oraz praktycznie wszystkie cenne przedmioty.

Upraszczając gracz który ma od razu cel zdobyć npc nie zachowuje się tak jak gracz który chce grać bez wieśniaków. Ten nawet nie musi kopać diaxów, a ten drugi poświęci czas na kopanie, eksploatację, walkę, budowanie farm i wiele innych.

Udowadniać tego że npc są op w mc chyba nikomu nie muszę, jednak usuwanie ich z gry czy zmiany handlu też sensu nie ma.

Dlatego wychodzę z propozycją tzw. coś za coś, ryzyko za dobrobyt. Wieśniaki na cuboidzie może zabić każdy gracz i nie są one chronione. No dobra dziwna może być to dla typowego Antosia propozycja bo przecież skoro wieśniaki są na cubie to mają być chronione, otóż taki Antoś powinien mieć świadomość że normalne moby są chronione, a te specjalne - osadnicy którymi da się być wygrywem nie są, co oznacza że trzeba na nie poświęcić czas, aby je zabezpieczyć/ukryć który normalnie gracz poświęciłby na kopanie, eksportowanie itd.

Wyrobienie odpowiedniej ekonomii wieśniaków wymaga pewnego nakładu pracy i wysiłku, więc Antkowi będzie zależeć na tym aby nikt nie zabił wieśniaków.

Zalety propozycji:

  • gracz może mieć korzyści od npc, jednak od teraz musi na nie poświęcać znacznie więcej czasu i wysiłku
  • wieśniaki będą często zabijane to uratuje ekonomię i handel
  • nigdy więcej nie pojawi się na rynku miliardy mendingów i setów za prawie nic
  • nowy gracz będzie musiał sam sobie zrobić wszystko, już nie kupi wszystkiego na kogoś
  • ekonomia będzie kontrolowana przez graczy
  • więcej graczy na serwerze i więcej czasu będą spędzać na różnych czynnościach mających na celu poprawy swojego stanu majątkowego
  • koniec ery kilku bogatych graczy rzygających dobrobytem
  • “łeeee creeper mnie wysadził gdy znalazłem diaxy”
  • samo zabijanie npc i próby dostania się do nich będą wymagały czasu, sprytu i odpowiednich itów

Najprawdopodobniej za tydzień nikt nie będzie miał npc, chyba że ktoś poświęcił na to sporo wysiłku + odbije to się też na ilości i jakości oferowanych itów przez npc.

Później coś dopiszę, jeśli żaba zaakceptuje szybko

1 polubienie