Programy do nagrywania klipów z gier

Cześć, często ludzie próbują wymusić na administracji zwrot przedmiotów nie mając odpowiednich do tego podstaw. Niektórzy twierdzą, że coś stało się przez błąd, a w rzeczywistości to nie musi być wcale wina serwera.

Nie jest sprawiedliwe w stosunku do innych graczy oddawanie przedmiotów jeśli w logach nie widać dokładnie, że jakiś problem wystąpił z winy serwera. Też nie jest to sprawiedliwe w stosunku do gracza, który jest faktycznie poszkodowany, a w logach nie widać żadnego błędu.

Dlatego też postanowiłem stworzyć zbiór wszystkich programów, które pozwolą na nagranie ostatnich kilkudziesięciu sekund z gry lub systemu, aby zwiększyć zadowolenie graczy i ułatwić nam wszystkim życie.

Programy nagrywające obraz wstecz

• Xbox Game Bar - wbudowany program w system Windows 10, pozwala na nagranie ostatnich 10 sekund z gry. Nakładkę do gry uruchamia się po wciśnięciu Windows + G. Nawet nie byłem świadomy, że ta nakładka się uruchamia się automatycznie po włączeniu gry.
    W celu nagrania ostatnich 30 sekund z gry należy wcisnąć skrót klawiszowy Windows + Alt + G (domyślny).
  • ShadowPlay - program, który współpracuje z kartami graficznymi NVIDIA. Domyślnie nagrywa ostatnie 30 sekund. Nie powinien znacząco wpływać na szybkość działania komputera. Podejrzewam, że to jest jedna z funkcjonalności wbudowanych w karty graficzne od tej firmy.
  • AMD ReLive - program, który współpracuje z kartami graficznymi AMD. Domyślnie nagrywa ostatnie 30 sekund. Nie powinien znacząco wpływać na szybkość działania komputera. Podejrzewam, że to jest jedna z funkcjonalności wbudowanych w karty graficzne od tej firmy. Działa też ze zintegrowanymi kartami graficznymi od tego producenta.
  • OBS - popularny program do robienia streamów lub nagrywania obrazu. Nagrywanie ostatnich kilkudziesięciu sekund z gry jest zbudowane w tym programie. Nie jest to jedna z jego głównych funkcjonalności tego programu. Z tego co czytałem w internecie to jest możliwość do zwiększenia ile ostatnich sekund nagrywa.

Zachęcam do przetestowania tych programów zanim będziecie musieli ich użyć w praktyce, bo może się okazać, że nie działają tak jak myśleliście.

Zachęcam również do podzielenia się innymi programami jakie znacie i się sprawdzają do tego celu, a na bieżąco będę starał się aktualizować ten temat waszymi propozycjami

3polubienia

Osobiście najbardziej polecam ShadowPlay z tego co wiem wchodzi taka opcja w pakiet GeForce Experience.

Fajny artykul, wiele osob np. nie zna funkcji w win 10 pod nazwa Xbox Game bar. :slight_smile:

1polubienie