Pomaganie przez klikanie <3

Wiele osób nie wie o tym sposobie pomagania, a naprawdę warto! Wystarczy raz dziennie kliknąć w brzuszek Pajacyka, by wspomóc dzieci, rodziny oraz różnego typu placówki w m.in posiłki oraz paczki. Zasięg działania Pajacyka obejmuje także kraje, w których panuje ubóstwo lub toczą się wojny.
Pajacyk nie jest jedyną stroną, która pomaga przez klikanie, resztę, możecie znaleść tutaj https://www.poomoc.pl/ Ale dzisiaj zajmiemy się akcją Pajacyk.

Kliknięcie w brzuszek pajacyka, powoduje wyświetlenie strony z reklamami, za co reklamodawcy przekazują na rzecz programu pieniądze. Można klikać raz dziennie z jednego urządzenia. Program Pajacyk działa od 1998 roku.

Inne akcje pajacyka:

  • Świąteczny Stół Pajacyka to ogólnopolska akcja charytatywna trwająca jeden dzień, podczas którego właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10% dziennego obrotu na posiłki dla potrzebujących dzieci. (Niestety nie znalazłam informacji o tegorocznym pomaganiu, ale jak tylko pojawi się informacja to dam znać ^^)

  • Dla osób posiadających konto w Banku Santander. Można zamówić specjalną kartę, dzięki której płacąc nią, także można wspierać akcję Pajacyk (https://www.santander.pl/klient-indywidualny/karty-platnosci-i-kantor/karta-kredytowa-visa-silver-akcja-pajacyk#zamow)

  • Sklep PAH (https://sppah.org.pl/)

  • Każda osoba, która uczestniczy w Programie PAYBACK może przekazać uzbierane punkty na rzecz Pajacyka.

  • DHL także dołączył się do tej akcji jak i również ta strona (https://allekurier.pl/) Każda przesyłka zagraniczna (lotnicza i morska) to jeden posiłek dla dziecka, więc pomagacie wysyłając lub zamawiając rzeczy przez te firmy.

Oczywiście można również wpłacić datek --> https://www.pajacyk.pl/#darowizna

Na ich stronie znajdziecie taki oto wpis: (https://pomagamy.pl/pajacyk/16-2251)

" #PajacykBezPrzerwy dla dzieci!

#PajacykBezPrzerwy działa dla dzieci!

Zamknięcie szkół na skutek pandemii koronawirusa – to dla wielu dzieci koniec regularnych posiłków, a nawet odebranie jedynej szansy na spożycie ciepłego posiłku w ciągu dnia.

Pajacyk nie robi sobie przerwy od obowiązków i wzywa Was do działania dla tych, którzy pomocy potrzebują teraz najbardziej!

22 lata – tyle czasu pomagacie nam docierać z pełnowartościowymi posiłkami w stołówkach i świetlicach środowiskowych do dzieci. Działamy w ciągu roku szkolnego, w trakcie wakacji, cały rok… i teraz też będziemy działać bez przerwy!

To dla nas duże wyzwanie, ale wiemy, że z Waszą pomocą wszystko jest możliwe. Wpłać na naszą Pajacykową zbiórkę i pomóż nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących dzieci.

Do tej pory dzięki Waszemu wsparciu i współpracy z naszymi organizacjami partnerskimi z Pajacykowej Sieci Pomocowej rozdaliśmy 769 świątecznych paczek z żywnością i produktami higienicznymi najbardziej potrzebującym dzieciom na terenie całej Polski.

Ponadto szkoły, świetlice i placówki wsparcia dziennego objęte programem Pajacyk, otrzymały od nas możliwość dożywiania dzieci, mimo zawieszenia ich funkcjonowania podczas pandemii. W zaistniałej sytuacji mogą przekierować obecnie niewykorzystywane środki na przygotowanie paczek żywnościowych lub dostarczanie posiłków dla swoich podopiecznych.
Pajacyk oraz pozostałe organizacje działające w ramach Pajacykowej Sieci Pomocowej prowadzą stałe rozpoznanie potrzeb w swoich regionach, wśród podopiecznych objętych programem Pajacyk oraz dzieci korzystających ze wsparcia z innych źródeł, które w obecnej sytuacji zostały bez pomocy. Przewidujemy, że potrzeby każdego dnia będą coraz większe! Dzieci nie mogą zostać bez posiłków, dlatego prosimy Cię o wsparcie naszych dalszych działań.

Wszyscy wiemy, że posiłek pełen witamin to odporność i zdrowie, które teraz jest szczególnie ważne. Dbajmy o siebie, naszych bliskich i otaczających nas ludzi, troszczmy się o siebie wzajemnie! I pamiętajcie – póki dzieci nas potrzebują, na pomoc nie dajemy sobie przerwy – wpłać i działaj z Pajacykiem!

#PajacykBezPrzerwy dla dzieci! "

Pod tym linkiem --> https://www.youtube.com/watch?v=cy11QJkqEeM&feature=youtu.be Znajdziecie również rozmowę z Janiną Ochojska – założycielką i szefową PAH (Polska Akcja Humanitarna - organizacja humanitarna), i Magdaleną Szymczak – odpowiadającą za program Pajacyk.

Nie trzeba być osobą pełnoletnia, więc każdy może w to kliknąć. A więc zapraszam do pomagania, tak jak i ja pomagam. Tak mało wystarczy a tak dużo to daje :heart:

2polubienia