Peleryny Minecraft poradnik

Peleryny są w Minecrafcie chyba najrzadszym przedmiotem jaki może posiadać gracz. Wynikło to z tego że przyznawane były na początku tylko zespołowi studia Mojang. Z czasem grono to rozszerzyło się o tłumaczy, ludzi którzy jakiś sposób wspomogli rozwój gry oraz uczestników Minecon’ ów do 2017 roku.
Są jednak sposoby by mieć ową pelerynę, a nawet o własnym wyglądzie:

Pierwszym z darmowych sposobów to modyfikacja Capes mod, według opisu powinna działać na 1.16.3, instrukcja instalacji i możliwość pobrania na tej stronie http://www.9minecraft.net/capes-mod/

Drugą z możliwości jest użycie moda Advanced capes i zainstalowanie go według instrukcji podanej na tej stronie http://www.9minecraft.net/advanced-capes-mod/ . Niestety póki co chyba nie ma jeszcze wersji tej modyfikacji na 1.16.

Trzecim sposobem jest pobranie OptiFine i zapłacenie autorowi na oficjalnej stronie https://optifine.net/donate (10$ czyli trochę ponad 40 zł) za możliwość noszenia takowej. Problemem jest tylko to że widzą ją tylko ludzie posiadający OptiFine. Jest to jednak bardzo powszechny mod, więc jeśli komuś nie przeszkadza cena i owa niedogodność to jest to sposób wart przemyślenia.

Kolejnym sposobem jest zwyczajnie kupienie jej na Allegro lub podobnej stronie. Problem w tym że choć cena jest raczej niska (około 20 zł), nie ma się gwarancji że się ją otrzyma.

Jak znajdę jeszcze jakieś sposoby, to temat zaktualizuję.

Ja tutaj tylko napominam, żeby nie odsyłać do stron pokroju 9minecraft.net, tylko do oficjalnej strony moda lub CurseForge:

MinecraftCapes Mod: https://www.curseforge.com/minecraft/mc-mods/minecraftcapes-mod

Advanced Capes: https://advancedcapes.nl/forum/7-downloads/ (jest wersja na 1.16.3).

1 polubienie