Nowy tryb w Minecraft - Netherstart (Nethersurv)

Hej, po przejrzeniu ostatnich snapshotów oraz wiedzy tego co nas czeka w już pełnej aktualizacji wpadłem na pomysł kompletnie autorskiego trybu. Dałem temu trybowi roboczą nazwę Netherstart względnie Nethersurv.

Podstawowym założeniem na takim trybie byłoby zaczynanie nie na zwykłej mapie a w Netherze. Gracz miałby za zadanie wydostać się z Netheru na zwykłą mapę. Dotychczas taki tryb był w zasadzie niemożliwy do realizacji. Jednak wraz z pojawieniem się drzew w netherze oraz handlarzy gracz dostał źródło drewna będącego podstawowym budulcem czegokolwiek w grze (także craftingu). A także handlarzy dzięki którym może zdobyć surowce bądź przedmioty nie do zdobycia na tej mapie.

Dzięki powyżej wymienionym powodom obecnie taki tryb jest możliwy. Z kwestii rozgrywki i organizacji tryb przedstawia się następująco:

• brak tpa
  • maksymalnie 3 sethome
  • w ekwipunku startowym: 8 sztuk jedzenia, skórzana zbroja, kamienny kilof (dodatkowo, opcjonalnie 1 mikstura ochrony przed ogniem lub tarcza)
  • gracz zaczyna na wcześniej wybudowanym małym zabudowanym spawnie (tak by od razu nie dopadły go ghasty)
  • wybudowane przez graczy portale znikają po pewnym czasie (chodzi tu o to by ktoś nie ułatwiał przejścia)
  • zwykła mapa - może to być zwyczajny tryb surv (niestety elementu ,co po przejściu’’ nie udało mi się jeszcze dopracować).
  • licznik czasu - im szybsze opuszczenie Netheru tym lepszy wynik

Następne punkty dojdą wraz z testami trybu jak i wyjściem w pełni aktualizacji Netheru i zawartości.

1lajk

Ciekawe :smiley:

Dobre kozak i również wspaniałe