[NocnyGamer] Czy warto? Czyli co nie co o Armie 3 i jego serwerach Role Play

Witajcie, dziś chciałem poruszyć mało znany temat, choć dla graczy Role Play znany a tym bardziej dla graczy Army 3.

Chodzi głównie o Role Play w grze Arma 3 czy jak kto woli “Arma III”. Jeżeli grałeś/aś w kiedyś w Arme 3 i to na serwerach (najlepiej polskich) to pewnie zauważyłeś/aś serwery typu: Serwer Arma 3 Role Play WL OFF, co to oznacza? Oznacza to, że mamy do czynienia z Role Play’em, czyli odgrywaniem roli postaci na serwerze. I pewnie chciałaś zagrać na nim co? Ale…

No właśnie, tutaj z wyjaśnienia o serwerach i o Role Play przechodzimy to głównego czynnika, “Ale”. Dlaczego “Ale”? Ponieważ chcesz wejść na serwer, ALE! Niestety… Musisz… Posiadać… WSZYSTKIE JAK NIE WIĘKSZOŚĆ DODATKÓW! Co to oznacza? Oznacza to, że nie dość że zapłaciliśmy za Arme 3 która (umówmy się) sama w sobie jest droga ( chyba że masz kupioną na przecenie to pozdro :wink: ) to jeszcze musimy dopłacić za DODATKI!

I teraz mamy główne pytanie: "Czy Warto?" Najpierw zaczniemy od tego, że jeżeli chcemy mieć Arme III + większość jak nie wszystkie dodatki bez przecen różnych, musimy przygotować około 400 jak nie 500 zł. Na przecenie (pewnie na steamie) wynosiło by to około 300 zł, ale to i tak za dużo! Ja rozumiem że wydać 100-200 i może czasami lekko 300 zł, ale nie 500… Która (warto dodać) pochodzi od studia “Biohemia Interactiv” a niestety trzeba zaznaczyć, że jej gry są drogie, ale niestety jest jeden problem. Jaki? Że mówią że ich gry będą “Tanie” a nie są, cóż… Life is brutal.

Także na koniec odpowiedź: "Czy Warto?" Moim zdaniem tak, jeżeli są BARDZO duże promocje, np. za cały zestaw 50 zł bo też się znajdzie. Ale NIE jeżeli chcecie kupować cały zestaw bez przecen, chyba że macie pięć stówek w kieszeni, to wtedy jak najbardziej :wink: I trzeba jeszcze dodać, że nawet jeżeli kupicie, to nie wiadomo czy wam “Serwer” się spodoba.

To tyle ode mnie, siema!

1polubienie

Jakby się przyjrzeć rynkowi gier to najdroższe są właśnie symulatory, lub do symulacji zbliżone gry. Oraz gry grand-strategy.

Arma jest właśnie czymś takim, toteż ceny w sumie mnie nie dziwią. Wiedzą że głównie grać będą pasjonaci gotowi dać trochę więcej za taka grę.

1polubienie