Mxyzptlv oskarża gracza o nicku lysy_toz_ziomal w dniu 5.09.2020r

Nick z gry składającego skargę : mxyzptlv
Nick z gry oskarżonego/oskarżonych : lysy_to_ziomal, (Animowany_Anonim - pośrednio)
Dokładny czas zdarzenia : około godziny 13:00
Punkty regulaminu serwera, które złamał oskarżony : lysy_to_ziomal - 1.1. Wykorzystywanie błędów serwera lub gry, które mogą dawać nieuczciwą przewagę nad innymi graczami.
Dokładny opis zdarzenia : Znalazłem w netherze w twierdzy dwa spawnery blisko siebie i zaproponowałem graczowi lysy_to_ziomal możliwosć podjęcia współpracy przy wybudowaniu expiarki. Poprosil o tp. Po pojawieniu się obok mnie i krótkim wspólnym zwiedzaniu twierdzy zaczął on strzelać we me trójzębem. Ku memu zaskoczeniu otrzymywalem obrażenia mimo wyłączonego trybu pvp. Informowalem go na chacie, ze wykorzystuje bug i żeby przestał - nie dotarło. Starałem się uciekać z jednym serduszkiem gdy spadłem z powodu braku możliwośći sprintowania - brak saturacji, głód spadał próbując mnie regenerować, nie miałem już jedzenia. Umarłem. Po chwili wróciłem na miejsce próbując zlokalizować miejsce swojej śmierci. lysy tez tam był. W ramach zemsty podkopałem go i wpadł do morza lawy, nie udzieliłem mu pomocy, a nawet przypieczętowałem jego los kładąc małą platforme nad jego miejscem wylogowania. Również umarł. Po śmierci zająłem jego netherytowe przedmioty. Po chwili zostały mi one zabrane z ekwipunku. Podejrzewam, że wróciły do lysego za sprawą ingerencji Helpera Animowany_Anonim. Po czym na /msg zaczął mi grozić banem, nie uznawał incydentu z trójzębem za błąd. Zostałem jeszcze dodatkowo zwyzywany przez lysego, ale nie mam ss ze względu na spam prośbą o tp Fifiego.
Dowody :

(Opcjonalne) Dokładne koordynaty zdarzenia : 1391, 33, 313 (nether)
(Opcjonalne) Ewentualni świadkowie : brak

1polubienie

Oj kolego. Dobrze wiesz że nie zabił bym Ciebie bo w miare miałem do twojej osoby szacunek. Nie prosiłem o żadne tp człowieku a jakbyś nie wiedział to trapowanie jest zakazane. Powinieneś również wspomnieć że po tym jak zginąłeś zaproponowałem Ci pomoc w odzyskaniu itemów jednak mnie oplułeś i nawet nie odpisałeś.

Czyli twoim zdaniem jak on zginął?

Niestety jednak jak dobrze pamiętam, odpisałeś na propozycje: “tp”. Żadna propozycja pomocy od Ciebie nie wypłyneła :slight_smile: Co do twoich zamiarów to nie wiedziałeś, że mam tak mało zdrowia, jednak dalej mnie ścigałeś i strzelaleś. Co do trapowania i twojej opinii, nie wiem jak mam to interpretować:

W każdym razie, zgłoszenie dotyczy wykorzystywania przez Ciebie błędu serwera, pomimo upomnień. Mógłbyś się odnieść do clue tematu.

1polubienie

Oj nie. Wydaje mi się że napisałem propozycje pomocy tobie z zejsciem do twoich itemów jednak ty postanowiłeś mi nie odpisać. Co do wykorzystwania błędów. Ten błąd był już zgłaszany 100 razy więc ameryki nie odkryłeś. Ani razu ciebie nie obraziłem. A pisząc “tp” miałem na mysli Ciebie tepającego do mnie bo też byłem przy 1 spawnerze. A co do tego hp to mogłeś napisać “przestań” a nie zacząć mi grozić zgłaszaniem bugów.

Wydaje mi się, że tirex ma dostęp do logów z chatu więc ma możliwość weryfikacji i propozycji pomocy i wyzwisk :slight_smile: Nie wiedziałem, że błąd byl zgłaszany tak wiele razy, ale to akurat niczego nie zmienia XD. Jak sam nazwałeś to “blędem”, nie powinieneś go wykorzystywać zgodnie z regulaminem. Twoja jedna akcja uruchomiła koło akcji, powinieneś się z tym liczyć. Co do “grożenia” zgłoszeniem, nie nazwałbym tego z takim negatywnym wydźwiękiem, widząc to co pisałem jasno dawało do zrozumienia, że nie chce żebyś mnie atakował.

“Zaraz idę zgłaszać to tirexowi” wydaje mi się że jest to swego rodzaju groźba którą chciałeś mnie przestraszyć. Mogłeś jak człowiek napisać “przestań” a nie używać półsłówek. Ja przyjmę bana z otwartymi dłoniami jednak oczekuje że TY TEŻ dostaniesz kare za trapowanie ludzi. Nie odniosłeś się do tego że miałem na myśli ciebie tepającego do mnie. Swoje itemy mam zamiar zatrzymać bez względu na co powiesz. Mało tego. Oczekuje również zwrotu trójzęba którego straciłem przez nieuczciwe zabicie mnie.

Nikt Ci nie zabroni mieć pretensji czy być rozszczeniowym XD Jednak screenshot wyżej, który wstawiłem, zacytuje: “Inni gracze nadal mogą zostawiać na Ciebie pułapki”. Dość prosty przekaz, jednak jeżeli w jakikolwiek sposób zrobiłem coś niezgodnego z tym zdaniem, to równiez przyjmę swoją karę. Co do itemów, nie powinienes ich odzyskiwać z ręki Anonima, co najwyżej ja nie powinienem ich zatrzymać. Myślę, że nie tylko ja jestem w stanie określić relacji między wami jako “nierówna” względem innych.

“Zastawiać na ciebie pułapki” no spoko. Nie wydaje mi się że chodziło o pułapki których A: nie spodziewasz się B: nie masz szansy się z nich wydostać. Co do relacji z Anonimem. Powiedz mi w jaki sposób miałby inaczej pomóc którejś stronie jak teraz udajesz poszkodowanego. Anonim dobrze Ci powiedział że za takie coś jest ban. Mógłby równie dobrze zabrać Ci itemy i zbanować.

“udajesz poszkodowanego” powiem tylko tyle: “XD”
W sumie ciekawe przedstawiasz swoje stanowisko, jednak to co móglby zrobić anonim nie zależy od Ciebie. W tej sprawie nie mam więcej nic do dodania, omijasz fakty, umniejszasz swojemu występkowi nakładając na mnie większą łatke. Sprawe zostawiam do rozpatrzenia administracji.

Osobiście twierdzę że obydwoje jesteśmy winni. Ja nie powinienem w ciebie strzelać. A ty nie powinieneś mnie trapować. Nie nakładam na nikogo łatek. Nie mam nic do dodania.

Sprawa zamknięta na wniosek oskarżyciela.
Według jego relacji doszło do porozumienia.