Minecraft Caves & Cliffs update 1.17 - aktualizacja jaskiń i urwisk

Dziś na Minecraft Live zaprezentowano nadchodzącą aktualizację i tak oto nadchodzi z dawna oczekiwany Cave update. Aktualizacja planowana jest na lato 2021 roku.

W trakcie trwania relacji na żywo twórcy pokazali 3 nowe zwierzęta i potwory, 2 nowe jaskinie, nowe przedmioty, mechaniki oraz szereg zmian usprawniających generowanie mapy.

W tym poście dowiecie się jakie zmiany są zaplanowane w kolejnej większej aktualizacji gry.

Nowe jaskinie

Lush Cave
Jedną z nowych jaskiń będzie zaprezentowana przez twórców Lush Cave, znajdziemy w niej nową roślinność, której do tej pory jeszcze nie było w minecrafcie:

Dripstone Cave
Jest to jaskinia, w której znajdziemy stalaktyty, które w każdym momencie mogą spaść na ziemię. Trzeba będzie uważać żeby nie zostać zabitym. W momencie kiedy się spadnie na taki stojący stalaktyt będzie traciło się punkty zdrowia.

Usprawniony generator świata

Wraz z aktualizacją przyjdzie również bardziej rozbudowany generator świata. Wygenerowane góry będą znacznie ciekawsze, a jaskinie za to bardziej obszerne i rozbudowane. Możliwe będą jaskinie częściowo zalane wodą albo takie po których swobodnie da się przemieszczać lecąc za pomocą elytry.

Roślina reagująca na dźwięk

Sculk Growths
W nowej wersji również pojawi się roślina która będzie reagowała na dźwięk i będzie w stanie uaktywnić redstone. Dzięki temu będzie można przesyłać sygnał redstone na odległość.

Ślepy potwór

Warden
Jest on ślepym potworem, którego będziemy mogli znaleźć w jaskiniach. W pobliżu jego siedziby będziemy mogli znaleźć Sculk Growths, która będzie mu pomagać w przemieszczaniu się po jaskini.
W momencie kiedy obok niej pojawi się jakiś hałas to roślina momentalnie zareaguje i wytworzy charakterystyczny hałas. Potwór będzie wykorzystywać jej mechanikę do znajdowania intruzów.

Słodkie potworki pływające w wodze

Axolotls
Są to małe różowe stworki, które będzie można znaleźć w wodzie w Lush Cave. Nie będą atakować one ludzi i będzie można je złapać do wiadra jak rybę.
W momencie kiedy wypuścimy takiego stworka do wody, to będzie on za nami pływał i pomagał nam z wrogimi stworami. Zdecydowanie będą pomocne w eksplorowaniu podwodnych świątyń i struktur.

Luneta

W jaskiniach będzie można odnaleźć nowy surowiec - Amethyst Geodes. Zdecydowanie będzie to surowiec, który będzie rzadki. Wydaje dźwięk podobny do dzwonków.
Z tego surowca będą wypadać kawałki kryształu, które będzie można przerobić na lunetę.

Miedź - nowy surowiec

Do gry zostanie dodany nowy surowiec, który będzie można znaleźć podobnie jak żelazo czy diamenty. Miedź będzie można przerobić na bloki, pół-płytki, a nawet schody. Oprócz tego z miedzi będzie można zrobić nowy przedmiot o nazwie Lightning rod. Gdy się go postawi np. na dachu będzie przyciągał pioruny.
Z upływem czasu będzie zmieniać kolor na bardziej zielony, jak prawdziwa miedź.


Na zdjęciu widać jak zmienił się jej kolor.

Kozy

Mimo, że na pierwszy rzut oka wydają się być tak jak inne zwierzęta w grze to takimi nie są. Mogą dostarczyć sporo frajdy podczas obserwowania ich zachowania.
W momencie kiedy dostrzegą inne przyjazne zwierzęta, to kozy będą próbowały swoimi rogami zaatakować te zwierzę, przy okazji je trochę odrzucając. Oprócz tego kozy są świetnymi skoczkami i skaczą naprawdę wysoko oraz potrafią przeskoczyć duże odległości.

Tobołki do przechowywania przedmiotów

Bundle
Nowy przedmiot, do którego będziemy mogli włożyć inne przedmioty i będzie działał jak mały plecak. Nie będzie w stanie pomieścić dużej liczby przedmiotów (prawdopodobnie 64 sztuki), ale jego zaletą będzie możliwość włożenia do niego kilku różnych typów przedmiotów na raz.
Wyświetla przedmioty włożone do niego po najechaniu na niego kursorem.

System archeologii

W aktualizacji zostanie dodany system za pomocą którego będziemy mogli znajdować różnego rodzaju szczątki. Najpowszechniejszym znaleziskiem będzie ceramika, ale również będzie można znaleźć cenne bloki takie jak bloki diamentów i emeraldów. Do odkrywania szczątków będziemy musieli użyć specjalnego pędzla archeologicznego.
W trakcie odkrywania nowych znalezisk istnieje szansa, że taki przedmiot ulegnie zniszczeniu.
Ze znalezionych fragmentów ceramiki będziemy w stanie stworzyć ceramiczne wazy z własnymi wzorami.

Filmik streszczający część nowości

Przedstawione grafiki bloków i przedmiotów mogą ulec zmianie przed wyjściem aktualizacji.

2polubienia