Mapa survival na pustym świecie (testy)

icon
Witam.
Chciałem opublikować mape “latające wyspy survival” na wersje minecrafta 1.16.x. Mapa dokładnie jest tworzona na wersji 1.16.5 ale zadziała na każdej wersji 1.16.x.

Mapa w wydaniu testowym! Szukam ciekawych komend do mapy!

Mapa składa się (o ile dobrze policzyłem) z 24 wysp. Początkowo w planach miało byż aż 90 wysp ale mi się pomysły skończyły a na dodatek nie wiem ja stworzyć pusty nether. Na wyspach są niespodzianki i surowce. Każda wyspa ma coś innego jak zwierzęta czy inne rudy surowców i każda ma swój biom.
Po prostu survival w powietrzu.

Do pobrania:

Temat będzie edytowany!

1 polubienie

Szkoda, że wyspy są tak niewielkich rozmiarów. Mogłyby być większe i bardziej od siebie oddalone to według mnie dało by zdecydowanie lepszy efekt.

2 polubienia

Tak naprawdę, to bez dropu ze stona / cobblestone granie na takiej “mapie survival na pustym świecie” nie ma sensu.
Nie ma jakiegoś celu który chce się osiągnąć.
Na pewno tak jak @tirex pisał wyspy mogłyby być większe oraz z większą odległością od siebie.
Mógłbyś też dodać takie jakby lobby, gdzie gracz mógłby się dowiedzieć kto stworzył mapę, ile jest wysp oraz ile skrzyń można znaleźć na mapie. Gdybyś dodał te wszystkie rzeczy mapka by była o wiele lepsza, interesująca oraz ciekawa.
P.S. jeszcze jakaś skrzynka z podstawowymi itemami ( np. lód oraz wiadro lawy na cobblestonarke )

Drop z kamienia raczej odpada z powodu że surowców na mapie jest pełno.

Planowane zmiany na mapie i nowości:

• drop z kamienia jednak najprawdopodobniej będzie. Surowce będą mogły wypadać w rudach i istniała by szansa na drop gąbki i innych przedmiotów. Szansa na każdy surowiec to 1% a na gąbke 0,1%
  • wyspa z podwodną świątynią, posterunkiem
  • książka na start i informacjami
  • wybór gamerule keepinventory i mobgriefing

Dodano datapacka do dropu z kamienia, żwiru, bloku trawy i ziemi.
Z kamienia drop rud:

• diamenty
  • szmaragdy
  • złoto
  • żelazo
  • węgiel
  • dodatkowo złote zwykłe jabłko

ziemia:

• patyk
  • mączka kostna

blok trawy:

• pszenica

żwir:

• samorodek żelaza
  • samorodek złota

Szansa na drop jest bardzo mała (około 64 wykopanego kamienia na 1 drop).
Nie jest znana szansa na drop w % bo datapack został pobrany z internetu i jest lootem do kamienia.

1 polubienie