Małe zmiany na Discordzie

Hej. Chciałem zacząć od zauważenia, że nie ma odpowiedniego działu na rzeczy związane z Discordem (nie jest to raczej problem, bo mało spraw go dotyczy, ale z drugiej strony nie wiadomo gdzie powinno się postować takie sprawy), więc uznałem, że ten jest najodpowiedniejszy.

Na serwerze Discord Voxeli nie ma kanału dotyczącego Minecrafta

To jest problem, z racji że to trochę główna tematyka forum. Dziwi to szczególnie, że istnieje kanał inne-gry, którego nazwa sugeruje rozmowę o innych grach… ale innych od czego? Ponadto istnieje kategoria Minecraft, dotycząca serwera Minecraft, a nie Minecrafta ogółem. Jest to mylące - wczoraj spotkałem się z użytkownikiem, który to na tym kanale pisał pytanie dotyczące gry, a nie serwera.

Moje sugestie:

• Zmiana nazwy kategorii Minecraft na Serwer Minecraft.
  • Jedno z poniższych:
    • Dodanie kanału minecraft do rozmowy o Minecrafcie.
      • (opcjonalnie) Przeniesienie minecraft i inne-gry do nowej kategorii gry.
    • Zmiana nazwy kanału inne-gry na gry z przeznaczeniem na wszystkie gry (łącznie z MC).

Kanały są poukładane dość chaotycznie.

informacje i ogłoszenia należą do tej samej kategorii co ogólny, bot jest wyżej niż twórczość

Moje sugestie:

• Wydzielenie osobnej kategorii Discord na informacje i ogłoszenia.
  • Przeniesienie bot na sam dół kategorii Ogólne, powyżej niego w takiej kolejności: ogólny, inne-gry twórzcość, głupawka.

Tematy mają niewielkie błędy.

Moje sugestie:

• Zmiana discord na Discord (z wielkiej litery) w informacje.
  • Zmiana tematu głupawka na coś w stylu Rozmowy nieinteresujące dla ogółu, memy, filmiki i inne śmieszności.
  • Zmiana minecraft na Minecraft (z wielkiej litery) w serwer_mc.
  • Zmiana survival na Survival (z wielkiej litery) w propozycje.
  • Dodanie tematów dla nationstates-debaty i nationstates-obywatelstwo.

Emoji.

Obecne emoji nie są jakoś bardzo przydatne. Moim zdaniem można z powodzeniem usunąć ponad połowę i wstawić na ich miejsce inne.

Moje sugestie:

• Poniżej czerwonym oznaczyłem emoji, które w mojej opinii nie są potrzebne. Ponownie zaznaczam, nie jest to w żadnym razie obiektywne. Wypadałoby zrobić jakąś ankietę co do tego, co wywalić, a co nie.

Sugeruję głosowanie w postaci dwóch wiadomości na głosowanie na emoji do wywalenia, oraz dwóch do głosowania na te do zostawienia. Następnie można odjąć głosy na zostawienie danej emoji od głosów na jej wyrzucenie, otrzymując ogólną “chęć” społeczności na istnienie danego emoji.

image

• Zakładając, że pozbyliśmy się już niepotrzebnych emotek, wypadałoby dodać na ich miejsce nowe. Ja na początek zasugeruję kilka:

adobe, względnie mcxd

image

648293560378064906

thonk

Znów, nie jest to obiektywne. Sugeruję zrobienie tymczasowego kanału na propozycje + głosowanie.

5 polubień

Popieram, jestem za dodaniem tych wszystkich kanałów oraz uporządkowaniem ich. Nic dodać nic ująć, @Grzesiek11 napisał to perfekcyjnie, mam nadzieję że zmiany zauważe na serwerze discord :monkey_face:

Faktycznie bardziej precyzyjnym będzie zmienić kategorię Minecraft na Serwer Minecraft.
Nie pamiętam dlaczego inne-gry tak się nazywają, postaram sobie to przypomnieć i poczynić odpowiednie kroki żeby nikogo nie wprowadzało to w błąd.

Nie widzę potrzeby tworzenia nowej kategorii. Bardziej jestem skłonny przenieść te kanały żeby nie były przypisane do żadnej kategorii.

Kanały bot i głupawka są wyżej od twórczość i bot, bo kanały które są wyżej zdecydowanie łatwiej jest zauważyć i wydaje mi się, że w momencie jak głupawka by była na dole ktoś może pomyśleć, że kanał ogólny służy również do wysyłania mnóstwej ilości memów.

Niewielkie błędy postaram się w najbliższym czasie poprawić.

Od siebie jako opiekuna kategorii dodam, że zmiany w tym zakresie zostały wprowadzone :frog:

1 polubienie

Dodałem sekcję związaną z emoji. Kto chce, niech ją przejrzy i oceni.

1 polubienie

Co do Twoich wcześniejszych uwag to starałem się dostosować do wszystkiego co do czego nie miałem innego zdania.

Co do emoji to przyjrzałem się aktualnej liście i usunąłem, te które były mało użyteczne lub po prostu nikt ich nie używał. Skasowanych zostało około 30 emoji XD

Dzięki za pomysły