Kronika Voxele.pl

Witam, postanowiłem utworzyć Kronikę Voxele.pl. Będzie to coś w rodzaju zbiorowego pamiętnika z wydarzeń na forum, Discordzie, serwerze i być może projektach powiązanych.

Forma zapewne się jeszcze zmieni nie raz, jednak trzeba jakoś zacząć. Póki co prosiłbym by wpisy zamieszczała tylko administracja.

31.08.2020

Dziś o 15:00 rozpoczęła się nowa edycja serwera survival plus możliwość założenia miasta. Posiadacze vip mieli dostęp dzień wcześniej. Tym razem edycja jest trochę trudniejsza, oparta o handlarzy będących około 2 tys. kratek od spawnu w kilku punktach, walki pvp na arenach, handel oraz eventy. Surowce znajdują się jedynie na określonych biomach, tj. żelazo w biomach zimnych, węgiel nizinnych i lesistych, lapis na pustyniach itd.

Na otwarciu widoczne było w szczycie 56 graczy, część wymiękła gdy nie mogła zdobyć full set w przeciągu 30 min. Ale w końcu to survival. Jest kilka błędów które jeszcze trzeba naprawić ale nie wpływają one obecnie mocno na rozgrywkę.

Na forum po kilku miesiącach zaniedbań wziąłem się za rozwój działu RPG, aktualnie wstawiając i tłumacząc zasady systemów, by stały się przystępne dla zainteresowanych, ale nie mających póki co pojęcia o grze.

2polubienia

01.09.2020

Dziś dokonano poprawek z surowcami na serwerze. Wydano ogłoszenie w którym Tirex informuje:
,W związku z tym, że skrzynki w strukturach były puste z powodu błędu. Postanowiłem coś z tym zrobić, wszedłem w nocy na serwer i większość z nich uzupełniłem.
Dodatkowo rudy węgla i żelaza, które nie były widoczne w jaskiniach, są znowu widoczne, przekonajcie się sami. Co do występowania rud na konkretnych biomach to nic się nie zmieniło.’’

Wczoraj rozpocząłem budowę wzorcowego miasta adminowskiego, nazwałem je Staros po mieście adminowskim z poprzedniej edycji. Dziś jednak nic w nim nie zrobiłem z racji braku czasu.

Frekwencja około 36 osób.

Jutro na forum będzie kilka publikacji. W tym, może wreszcie uda się dokończyć spory reportaż.

2polubienia

02.09.2020

Na serwerze łatane są błędy i niedopatrzenia. Dodawana jest nowa zawartość.

Z powodu rozpoczęcia się roku szkolnego frekwencja spadła, wynosi około 21 osób w szczycie.

Z powodu urodzin darowałem sobie artykuły i budowę miasta.

2polubienia

03.09.2020

Dzień spokojny, dalej trwają prace nad dodatkową zawartością.

Frekwencja wynosi 20 osób w szczycie.

Nadal pracuję nad reportażem, do końca weekendu chcę go opublikować. Buduję dalej miasto.

2polubienia

05.09.2020

Kolejny spokojny dzień, dalsze prace ad usprawnieniem, ruszają też prace eventowe.

Frekwencja w szczycie 25 osób.

Na forum, póki co spokój, realizacja reportażu coraz bliżej.
Budowa miasta Staros powoli idzie do przodu:

2polubienia

07.09.2020

Frekwencja stabilna od kilku dni i wynosi 25-26 osób w szczycie, który przypada na godziny około 18 i 21.

Skończono budowę jednego z miejsc eventowych.
Przeniesiono budynki z konkursu budowlanego.

Budowa miasta Staros powoli idzie do przodu.

1polubienie

16.09.2020

Niedawno oddano do użytku pierwsza arenę pvp na survivalu. Dokonano poprawek z działkami i miastami. Dalsze prace w toku.

Dziś zmiany w administracji.

Ekipę opuścił @Animowany_Anonim z powodu braku aktywności i dodatkowo z powodu niewyjaśnienia sprawy domniemanego nadużycia uprawnień.
Awans na stanowisko helpera otrzymał @Fa_rell oraz @Snovy

Budowa Staros na kilka dni przerwana, jednak dziś ruszyło trochę do przodu.

1polubienie

18.09.2020
Na spawnie survival dodano NPC, u którego można odebrać 3 zadania dzienne. Za wykonanie każdego zadania dostaje się 15 monet.

Nowe zadania można odebrać dzień po zakończeniu poprzednich zadań!
Jeśli ukończyło się zadania o 23:58 to kolejne zadania można odebrać kolejnego dnia zaraz po godzinie 23:59.

Oprócz NPC od zadań dodano także NPC od informacji oraz sklepu.

Budowa Staros powoli idzie do przodu.

1polubienie

19.09.2020

W wyniku spraw wewnętrznych w administracji na pewien określony czas, degrad o stopień otrzymali @Snovy oraz @Fa_rell .
@Lunari zapowiedział odejście z administracji 26.09
Możliwe dalsze zmiany w admie.

W mieście Staros prace nadal do przodu.

1polubienie

20.09.2020

Odbył się event ox prowadzony przez @krol_julian007, w planach kolejne eventy.

Frekwencja w szczycie trochę lepsza, wyniosła 28 osób na samym serwerze survival. Wcześniej widoczne było po kilka osób na innych serwerach więc liczba ta zapewne przekroczyła 30 osób.

Budowa Staros rusza pełną parą, nadal jednak prawie wszędzie stoją fundamenty.

1polubienie

23.09.2020

@minionko666 zmieniła stanowisko na specjalistkę od spraw reklamy.

Miasto Staros nadal w budowie.

1polubienie

Ojojoj… Czuje się zaszczycona wystapieniem w jednym z działów kroniki :slight_smile::slight_smile: