Komar to jest... Upierdliwe zwierze

Witam.
Sezon na plagę komarów w tym roku zaczął się w lipcu a to wszystko przez deszczowe i mokre lato.
Nawet w ciągu dnia przy częściowo słonecznym niebie są komary ale najwięcej jest ich wieczorem lub są tam gdzie jest wilgotno i mokro i jest cień np. lasy.
Wszystkie komary jakie nas gryzą to są samice. One biorą od nas krew by potem się rozmnożyć i powiększyć populacje komarów. Są metody na odstraszenie komarów jak środki do popsikania się, unoszący się dym czy rośliny o zapachu odstraszającym komary.

Odstraszanie komarów dymem.
Najlepsze co może być na komary to są żarzące się spirale owadobójcze. Podczas żarzenia się takiej spirali unosi się dym. Trochę to śmierdzi ale jest skuteczne. Nie wiem jak to jest z dymem np z ogniska czy odstrasza komary czy nie.

Środki do psikania się.
Można zakupić w aptece lub markecie specjalne środki na komary, którymi możemy się popsikać. Ja takiego środka nie testowałem to nie wiem czy jest to skuteczne ale po powrocie do domu trzeba się po tym umyć.

Rośliny
Do tych najpopularniejszych należy komarzyca. Podobno przyjemny dla człowieka jest jej zapach ale nieprzyjemny dla komara. Niestety nie wiem jak to dokładnie z tą rośliną jest ponieważ jej nie mam ale jest to ekologiczny sposób do odstraszania komarów.

1polubienie