Kolorowe ludziki bawią się w mafię, czyli Among Us

Among Us to gra studia InnerSloth z roku… 2018. Czy ktoś się spodziewał, ze ta gra ma już 2 lata, a dopiero teraz o niej usłyszeliśmy? Co spowodowało, że nagle ta gra zyskała taką popularność?

Krótka historia gry… powstała w roku 2018 w niezależnym studiu, nie zwróciła jakiejś gigantycznej uwagi, nie była jakoś rozchwytywana, lecz dopiero teraz w 2020 roku w sierpniu nagle zaczęła osiągać popularność w wynikach pobierań na steam w tysiącach, a we wrześniu jest już najchętniej oglądaną i kupowaną grą na świecie.

Wynikiem tego jest kilka łatwych czynników :

+ciekawa fabuła
pewnie wielu z was się zapyta jakim cudem fajna i ciekawa fabuła, może się zmieścić w kilkunasto-minutowej rozgrywce? Tu was zaskoczę, bo może. Czasami prostota jest najlepsza, grę te można opisać w jednym zdaniu: KOLOROWE LUDKI BAWIĄ SIĘ W MAFIĘ. Nawet nie musiałabym tego pisać wielkimi literami, by to zdanie przykuło waszą uwagę, prawda? Każdy, gdy zobaczy coś tak niedorzecznego się zainteresuje. No bo jak to możliwe by małe pokraki podobne do teletubisiów miały się zabijać?

+urocza grafika
no kto nie kocha małych, kolorowych i przede wszystkim słodkich ludzików biegających i zabijających się na każdym rogu? Tu przychodni do nas ponownie to samo słowo, a mianowicie prostota. Prosta ładna i kolorowa grafika, to jest coś co wpasuje w gusta każdego. Dodajmy do tego słodkie tuptanie ich małych stópek oraz uroczę animacje morderstw.

+taktyka
taktyka w tej grze również jest prosta, opiera się ona na podstawowej zasadzie ludzkości - „zjedz, albo zostań zjedzony”, „pokonaj, albo zostań pokonany”. Popularność na twitchu i innych witrynach streamingowych jest łatwa do uzasadnienia, nie ważne czy jesteś zabójcą, czy zwykłym graczem twoja widownia nie będzie mogła oderwać oczu od rozgrywki. Jak jesteś zabójcą oczywiste jest, że twój czat, będzie ci podpowiadał jak zabijać i jak się bronić. Natomiast jak jesteś niewinny, to nie masz się co martwić, twoja widownia z chęcią ci wysnuje setki teorii, kto jak i dlaczego zabija. W tej rozgrywce nikt się nie będzie nudził.

+niskie wymagania sprzętowe
… serio, naprawdę serio… ta gra pójdzie na każdym urządzeniu z dostępem do internetu

+MEMY!
czyli coś najważniejszego w naszym społeczeństwie, nawet kot może zostać popularny i kochany przez miliony ludzi, tylko przy pomocy tego nowoczesnego elementu marketingu.

+promocja
Pomiędzy 20 lipca a 20 sierpnia Among Us zwiększył liczbę graczy na Steam dziesięciokrotnie. Od 3 tysięcy jednoczesnych graczy do 30 tysięcy. Pierwszą iskrą był najpewniej streamer Sodapoppin, który dał się namówić na transmisję z Among Us swojemu dobremu koledze, a także jednemu z pracowników Twitcha. Miało to miejsce 15 lipca. I chociaż przed nim streamy z tej gry również się pojawiały, to pięciogodzinna sesja u autora mającego 2,8 miliona obserwujących była dla tej produkcji ogromną reklamą. Reklamą, którą Sodapoppin powtarzał później 18, 19, 20, 21…

Niestety przyszłość tej gry jest smutna i przesądzona, jak każda gra, która nie jest e-sportowa umrze w samotności w jakiś małym zakątku…

Pisała dla was niezawodna minionko666 :wink: miłego dnia robaczki

4polubienia