Jak rozpocząłeś swoją przygodę z Minecraftem?

Tak jak nazwa tematu sugeruje, opisujemy tutaj, w jaki sposób rozpoczęła się wasza przygoda z Minecraftem i jak właściwie dowiedzieliście się o jej istnieniu.

Ja z 8 lat temu grałem chyba w jakąś sandboxową gierkę przeglądarkową.
W jednym z komentarzy pod tą grą ktoś stwierdził, że minecraft jest lepszy.
Zainteresowało mnie to i szybko pokochałem mc mimo rozgrywki w kilkunastu fps.

1lajk

Ja (również jakoś 8 lat temu) zacząłem oglądać filmy youtubera nickiem MinceraftPL a.k.a. CTSG. Zainteresowałem się tą grą, po czym stałem się jej dumnym posiadaczem.

Słyszałem o minecrafcie od dawna, w 2015 nudziło mi się, to ściągnąłem i gram.

Moja przygoda z Minecraftem rozpoczęła się jakoś w 2009/2010 roku (jeszcze przed oficjalnym wydaniem). Kiedy to brat przyszedł do domu i zaczął grać z kolegami. Na początku za bardzo nie wiedziałem o co chodzi w tej grze i szybko przestałem w nią grać (byłem jeszcze za młody).
Dopiero w 2011 roku przy pomocy kolegi z klasy nauczyłem się grać w Minecrafta. I tego roku też kupiłem premium.

Te daty mają bardzo dużo wspólnego z moim rozpoczęciem przygody z Minecraftem, ale niektóre mogą nie być prawidłowe. M.in. wydaje mi się, że kolega szybciej mnie zachęcił do grania w Minecrafta, ale to jeszcze wcześniej brat musiał mi pokazać tą grę poraz pierwszy.

Osobiście swoją zabawę z minecraft’em zaczęłam w momencie powstania wersji 1.7.10.
Większość czasu spędzałam na PvP. Pierwszym moim serwerem na który się zarejestrowałam to był: mcsurvi.pl. Od pół roku posiadam premke : Psycho_Kaja818. Od wersji 1.12 + poszukuje serwera nie dużego do po grania w survival. Bez żadnych Megadropów bo ja juz tego mam po tąd

I

Swoją przygodę z Minecraft rozpocząłem w lutym 2010 r. dzięki kumplowi który grał w tę grę. Spodobało mi się, zainstalowałem u siebie i z przerwami grywam do dziś.

Po około miesiącu trafiłem na pierwszy dość kameralny serwer, (czasy Hamachi). Mieliśmy nawet blogo-pamiętnik na pewnej stronie - do zeszłego roku jeszcze szło ów blog odnaleźć, ale chyba zostało to już zlikwidowane. Z czasem odwiedzało się i inne serwery.

To było jakoś w Lipcu 2011 roku, tworzyłem swój portal społecznościowy, trafiłem tam na Minecrafta i tak się nim zainteresowałe. Moim pierwszym serwerem, na którym grałem było CraftBoard.pl (wtedy CraftSite.com.pl), grało mi się tam świetnie, do czasu zwolnienia najlepszego admina jaki tam był, wraz z innym kumplem z serwera założyliśmy z czasem CraftersX, był to serwer hamachi który oficjalnie wystartował 7 Sierpnia 2011 roku. W międzyczasie przed założeniem swojego hamachi grałem na serwerze JobCraft autorstwa Trenx95, z czasem przejąłem go i przerobiłem na CraftersX, gdy serwer w CraftServe wygasał, to zapraszałem wszystkich na hamachi. Początkowo byłem typowym piratem, ale zakupiłem Minecrafta jakoś w 2014 roku i do tej pory mam te konto i raczej nigdy go nie sprzedam, bo to dla mnie cenna pamiątka.Nie jestem od 27 Lutego aktywny już w temacie serwerów Minecrafta i grać też już nie gram tak jak kiedyś, ale nie chcę w sumie wracać do tworzenia serwerów z powodu obecnej społeczności, która nie pozwala się rozwijać małym serwerom, które nie są EasyHC …

Przez te 8 lat stworzyłem 7 edycji CraftersX, 3 edycje EmpireX, 2 edycje ExMine, po jednej edycji vSurv, visualCraft, vDreams (Nazwy ze względu na stworzenie w tamtym czasie sieci serwerów vNetwork) oraz jeden serwer RealLive - PixeLand i dwa serwery typu Surv + dodatki czyli ClassicSurv oraz ExploreSurv, który zastąpił ClassicSurv :wink: . Na ExploreSurv zakończyłem tworzenie serwerów Minecraft, a sam serwer został przekazany w ręce nowych osób, które niezbyt z nim coś robią :stuck_out_tongue:

Oj, to było już dawno. Jakoś tak po prostu zobaczyłem na YouTube tą grę, pobrałem, zagrałem i spodobała mi się. Pamiętam, że wtedy nawet olewałem wszystko, byleby w MC zagrać. xd A tera to inne czasy :stuck_out_tongue:

1lajk

Znalazłem jakieś śmieszne forum, na którym było mówione o MC, zajarałem się i bardzo chciałem zagrać, ale miałem wtedy 7 lat i nie mogłem grać za darmo, więc zignorowałem samą grę jako tako. Ciągle oglądałem ją na YouTube, wiedziałem o niej, aż pewnego dnia dostałem do dyspozycji Minecrafta 1.5.2 (niestety pirata). Niesamowicie się wciągnąłem, a dalej każdy już wie, co się dzieje :stuck_out_tongue_winking_eye:

1lajk