Hypixel - skrócone dzieje największego serwera Minecraft

Serwer Hypixel założyli Simon Collins-Laflamme (znany jako “hypixel”) i Philippe Touchette (znany jako “Rezzus”). Szerszą działalność z Minecraft zaczęli od tworzenia map minigier i prezentowaniu ich na YouTube. Z czasem, mając już jako taką popularność założyli serwer Hypixel.

21 wrzesień 2012 r. oficjalny start wersji alfa serwera
4 października dogadano się z grupą budowlaną Gazamo co do tworzenia dodatkowych map


Już 16 października 2012 r. kanał hypixela osiągnął 50 000 subskrybentów.
Kanał zaczynał i wybijał się na filmikach tego typu:

Z czasem prezentowane tam były mapy od różnych minigier - wyglądem może nie powalały, ale były grywalne i bardzo popularne - https://www.youtube.com/watch?v=vqA5shfBfng .
Jeśli się przyjrzeć informacjom, choćby i nawet pod filmikami, widać iż kanał jak i serwer rósł głównie dzięki pasjonatom różnego typu i wielu współpracom.

20 kwietnia 2013 r. liczba slot serwera została zwiększona do 1,500 graczy
31 maja uruchomiono płatności PaySafeCard, GiroPay w sklepie serwerowym.

Dalej następuje w zasadzie ciągły rozwój, dodawane są nowe tryby, mapy, przychodzą nowi ludzie, programiści, serwer cały czas się rozwija.

W 2015 r. Serwer ma 16,449 graczy online w jednym momencie. Posiadał wtedy 35 minigier. Według managera Hypixel Aarona ‘Noxy’ Donaghey’a, w tamtym czasie średnia wieku graczy to 13 -16 lat, a serwer posiadał podstawowy zespół 26 programistów, budowniczych światów i adminów, wspierany przez 100 osób działających za darmo (niższa administracja).
Około połowa graczy dowiaduje się o serwerze z YouTube który to jest główną platformą na której się promują, choćby w tamtym czasie dzięki takim twórcom jak:


W 2015 r. Hypixel kosztuje prawie 100 000 USD miesięcznie, za wynagrodzenia, sprzęt, przepustowość, ochronę przed atakami DDoS.

Około 2016 r. filmiki reklamowe dla Hypixel zaczyna tworzyć BlackPlasmaStudios https://www.youtube.com/user/Arbiter617 , od tego czasu następuje jeszcze większy skok popularności serwera. W efekcie, już w roku następnym serwer osiąga kilka rekordów wpisanych do księgi Guinessa.

  • 7 lipca 2017 r. dzięki 64,533 jednocześnie grających osób, uzyskuje tytuł największego niezależnego serwera gry video, oraz najpopularniejszej sieci serwerów Minecrafta.

  • 11 sierpnia 2017 uzyskuje tytuł największej liczby gier (trybów) na serwerze Minecraft - 43 tryby

  • 24 sierpnia uzyskuje tytuł największego zbioru graczy logujących się kiedykolwiek na serwerze Minecraft - 11,982,298 osób

Zapewne pomogło im w tym także wejście na rynek chiński w tym samym roku. Za pośrednictwem chińskiej firmy NetEase która odpowiada za wydawaniem chińskiej wersji Minecrafta, by udostępniała także chińską wersję serwera Hypixel. (Wielojęzyczność Hypixel to jeden z atutów tego serwera, ostatnio udostępniono wersję japońską).

W dniu 13 grudnia 2018 r. Hypixel Studios, nowo założona firma twórców Hypixel, przy wsparciu Riot (twórcy League of Legends), oraz inni twórcy, w tym Dennis Fong, Rob Pardo i Peter Levine, ogłosiła, że zostanie opracowana samodzielna gra o nazwie Hytale. Tworzenie Hytale rozpoczęło się około 2015 r. Zwiastun gry Hytale został wydany 13 grudnia 2018 r. I zgromadził ponad 50 milionów wyświetleń.

Co do roku poprzedniego, myślę że wszystko co istotne zawarto w tej grafice (pokazuje zaangażowanie gracza - niestety nie znalazłem danych za 2019 dla ogółu serwera):

A co do roku obecnego, cóż czas pokaże :slight_smile:

2lajki