Hamachi i problemik

Założyłem lata temu serwer przez hamachi, na którym grałem z kolegą. Od tego czasu trochę minęło i zmieniłem komputer. Pliki serwera zostały jednak przeniesione na nowy komputer. Jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł by znowu zagrać na tym serwerze, jednak nic z tego nie wyszło, ponieważ kolega nie może dołączyć do serwera. Żadna metoda wpisania IP (przez direct connect też) nie przynosi skutku. Na konsoli nie mam nawet informacji o próbie połączenia. Pamiętam, że kiedyś też miałem ten problem, ale nie pamiętam już, jak go rozwiązałem.

Dodam, że próbowałem wyłączenia zapory windows, zatrzymywania procesów jawa, wpisywania w server.properties IPV4, jak i zostawiania miejsca na IP puste. Wpisywaliśmy IP na chyba kilkanaście różnych sposobów, Zmieniałem porty itd. nic nie działa. Ktoś wie, jaki błąd robię ja lub osoba próbująca się połączyć? Pewnie to coś prostego, o czym łatwo zapomnieć… Ja jestem w stanie się połączyć za pomocą localhost.

Miałem ten sam problem z 3 miesiące temu. Chyba ostatecznie jakoś udało się połączyć przy pomocy hamachi + udostępnianie świata przez lan. Po uruchomieniu w trybie singlu serwera przez lan na chacie wyświetlały się jakieś cyfry i je dodawałem chyba do adresu z hamachi. Nie pamiętam jak to dokładnie było i wiem, że to taki półśrodek.

Zacznijmy od tego, że mamy 2020 rok, a hamachi to wielki rak jak pryszcz na tyłku.
Zainstaluj radmina, stwórz sieć, kolega niech do niej dołączy i wszystko.

Problem rozwiązała reinstalacja hamachi.

W sumie powinienem od tego zacząć…