Gry retro

Hej, zastanawia mnie czy są tu na forum osoby grające w stare już gry, tzn. takie okolic 2000 r. . Względnie osoby które w takie gry grały.

Jeśli chodzi o mnie to przede wszystkim za dzieciaka ogrywałem bardzo popularne wtedy RTS, lub jakiekolwiek tytuły mające w sobie coś ze strategii. W mniejszym stopniu były to RPG.

Z tytułów jakie wtedy ogrywałem a nawet i dziś zdarza mi się instalować i grać są:
Settlers 3 i 4, Heroes of might … III, Diablo I, Starcraft I, Warcraft III, Empire Earth I i II (przy czym ta druga wydaje mi się gorsza), Europa Universalis II. No i Polanie II (https://www.youtube.com/watch?v=wcrjiuw-Qyc tu przedstawienie historii gry - uwaga dla tych co nie grali jest tam jeden spoiler fabularny od 6:00 do 6:13 ), mam lepszą opinię o tej grze niż w filmie, a sama gra ma extra klimat, grywalność i muzykę.

Heroes III z fanowskimi dodatkami nadal są w pełni grywalne (choć i tak jestem większym fanem heroes V).
Co do settlersów to polecam dwójkę 10-lecie. Stare sprawdzone mechaniki z dwójki z oprawą graficzną atrakcyjną również w 2020.
Raz do roku wracam też do Cultures Wyprawy na północ/Ósmy cud świata.
Tutaj niestety brakuje odświeżonej oprawy graficznej i przystosowania gry do dzisiejszych standardów, więc niekoniecznie każdemu będzie odpowiadać.

@edit
Przypomniałem sobie o jeszcze jednej grze.

Większość pewnie kojarzy tego skrzata

image

Wigglesy gra z 2001 jednak z ciekawymi mechanikami.
Szkoda, że nie powstała nigdy produkcja czerpiąca pomysły z tej gry.
Kiepski trójwymiar Wigglesów dzisiaj kiepsko wygląda. Gdyby nie rzucano się tak na 3D pewnie by się mniej zestarzała.

lEg0 rAcErSsS

No i tradycyjnie drugi Gotyk!

2005 się łapie?

Star Wars Battlefront II

Need for Speed: Most Wanted,
Cs 1.6,
Heroesy III (jedyna prawilna część serii ( ͡° ͜ʖ ͡°)), Colin McRae Rally 2.0 też się zdarzy zagrać.