Felieton nr 19 - z Youtube do polityki czyli dawne wip bros, dziś Wolność i Postęp

O ile działalność podobnych kanałów jak WIP Bros, zdarzy mi się obejrzeć naprawdę rzadko, tak teraz aż mnie zaciekawił ich nowy ,projekt’’.

Otóż postanowili odejść od robienia głupawych filmików na Youtube (ustawili ich widok na prywatny), zmienili nazwę kanału na WIP -Wolność i Postęp. Obecnie zaś są tam już 3 klipy z działalności tejże nowej frakcji politycznej.

W tym i dzisiejsze wystąpienie

Wielu twierdzi że to prank, eksperyment społeczny i nie ma co się im dziwić, dotychczasowa działalność owej grupy to niskiej lotów rozrywka oglądana głównie przez znudzonych nastolatków.
Jednak zdaje się działalność pokazywana na Twiterze pokazuje że jednak to projekt na poważnie.
https://twitter.com/wolnoscipostep

Moim zdaniem należałoby traktować ten projekt bardziej jak ruch obywatelski który domaga się zmian niż partię. W polityce są zdecydowanie bardziej doświadczone osoby, nawet choćby tylko w przemawianiu, ale jednak. Przeszłość będzie na nich mocno ciążyła i na pewno nie raz przeciwko nim wykorzystana.

Co do postulatów głównie są to ogólniki trafiające do młodzieży, czyli dotyczącego przestarzałego systemu edukacyjnego. Co do modelu fińskiego który popierają nie jestem przekonany czy powinniśmy dążyć akurat do czegoś takiego. Reforma edukacji jest jednak potrzebna, jak i w sumie innych działów naszego państwa, traktowanych bardziej jako miejsca do robienia szwindli finansowych i kadrowych.

Choć ich szanse to góra 10 proc. w następnych wyborach, to jednak może dzięki nim wypłynie jakiś zaniedbany temat naszego państwa i coś to zmieni. Szanse na to są nikłe, ale jakieś są.

Mam jednak też obawy że to może być zwyczajny model biznesowy na karierę po YouTube i wykorzystanie kanału do tego.

Ciekawi mnie też zdanie Was którzy czytają ów felieton, jak Wy widzicie ów projekt?

3polubienia

W mojej opinii bardziej liczą się postulaty aniżeli przeszłość (niestety się z nimi jeszcze nie zapoznawałem dokładnie).

1polubienie

No po tym filmiku widać że jednak jest to rozbudowany żart. Ciekawe jak daleko to zajdzie.

3polubienia

Ulgi podatkowe dla nieruchomości bez ogrodzeń to świetny pomysł xD
Związki kumpelskie również.

1polubienie

W sumie jestem ciekawy ich nowych postanowień w tych filmach… fajnie że już nie robia glupych(jak narazie ) rzeczy, fajne byly kontekty z rapem bo talent jest ale zobaczymy tych nowych WIP

no, ten film wyjaśnia wszystko

1polubienie