Felieton nr 18 - setna publikacja

Oto kolejny z moich felietonów, jak się okazuje, także równo setny materiał w dziale publikacji. W sierpniu także minie pierwszy rok forum. A na Discordzie forumowym dopiero co osiągnięto liczbę 500 osób.

W tym wpisie chciałbym podziękować wszystkim tym którzy piszą artykuły, a także wszystkim tym którzy owe artykuły czytają.

Sto artykułów, jedni powiedzą to mało, inni że sporo, a ja po prostu stwierdzam że jest w sam raz. Owszem jeszcze lepiej byłoby widzieć dwieście albo i trzysta artykułów jednak forum cały czas się rozwija, czytelników jak i piszących jest coraz więcej.

Z mojej strony postaram się dążyć do coraz ciekawszych reportaży, a przede wszystkim realizacji wywiadów, czego w sumie uczę się w miarę praktyki gdyż nie mam wykształcenia lub jakiegoś kursu pod dziennikarstwo.
Możliwe że same artykuły jeszcze bardziej się z czasem sprofesjonalizują.

Na forum, nie mamy stanowiska redaktora, jest wielu co uważa to za błąd. Rozumiem ich racje, bo faktycznie brak oficjalnych redaktorów może być problematyczny jeśli chodzi choćby o regularność wpisów. Jednak uważam że głównie przemawia przez nich wygoda, wszak łatwiej jest mieć tych kilku redaktorów i rozdzielać im kiedy i ile mają napisać artykuły. Problem zaczyna się wtedy kiedy redaktorzy nie mają z tego żadnej przyjemności, a wena gdzieś uleciała.

Wolę kiedy ludzie piszą z własnej woli, bo chcą się podzielić swoimi przemyśleniami, wrażeniami, zrobić artykuł o jakiejś sprawie, a bardziej ambitni przeprowadzić wywiad lub wręcz stworzyć cały reportaż. Niech będzie to dla nich przyjemność, a nie obowiązek. Poza tym cała społeczność spokojnie może wyrażać siebie, a nie czekać aż może zrobi to za nich jakiś redaktor.

Jednak jakby ktoś chciał bardziej się zaangażować (przede wszystkim w wywiady i reportaże) niech do mnie napisze, na forum, lub na Discordzie.

Na koniec, zachęcam Was do czytania kolejnych artykułów, a nawet pisania nowych. Pisanie kilku -akapitowych wypowiedzi nie jest takie trudne jak pewnie część z Was sądzi, polecam zacząć od blogów. :slight_smile:

2polubienia