Felieton nr 15

W tym felietonie chciałbym poruszyć dwie sprawy, jedna to skrajna forma poprawności politycznej która zaczyna wyniszczać Zachód, a druga to sprawa wyborów w Polsce i całej otoczki z tym związanej.

Wszystko zaczęło się od impulsu w postaci BLM i protestów w USA. Nagle firmy postanowiły szybko opowiedzieć się za tolerancją, brakiem dyskryminacji i poparciem mniejszości. Pomijam już tu głupotę tamtejszych akcji tworzonych przez skrajną lewicę, bezmyślnym niszczeniem pomników, lub kradzieżami które są uzasadniane debilną logiką. I żeby nie było że to skrajna lewica jest tylko tak durna, skrajna prawica także robiłaby sporo durnych rzeczy gdyby im na to pozwolono.

Na tamtejszych uczelniach niepopieranie lewicowej treści wiąże się z nieprzyznawaniem grantów i natychmiastowymi zwolnieniami, podobnie w co bardziej znanych firmach. To rodzi oczywisty opór. Teraz dodano do tego zamieszki, opór jeszcze przybiera na sile. Obrazki z klęczącą policją lub białymi przed czarnymi, raczej tym drugim nie przysporzy sympatii. Jak sytuacja trochę jeszcze potrwa wystarczy tylko incydent ale tym razem odwrotny i może wybuchnąć tam wojna domowa. Patrząc na to że czeka nas najprawdopodobniej kolejny wielki kryzys opcje skrajne przybiorą na sile.

Oprócz powyższych możliwych zdarzeń wkrótce czeka nas cenzura, kolejne korporacje chcą wymusić poprzez bojkot na władzach Facebooka cenzurę treści zawierającą ,mowę nienawiści’’ i dezinformacji. Jak wiadomo, tym trochę oblatanym w mediach ludziom, te pojęcia prawie zawsze bywają nadużywane i stanowią ukrytą cenzurę. Facebook ma teraz dwa złe wyjścia, ulec reklamodawcom ale stracić oburzonych użytkowników. Lub nie ulec ale stracić około połowę przychodów.

Wybory w Polsce, niestety dzięki głównie starym ludziom dalej jest podział na PO i PiS, nieważne jaki kandydat wygra i tak będzie źle. Trzeba też pamiętać że demokrację mamy dopiero 30 lat, a wcześniej mentalnie wyniszczała ludzi ,komuna’’ . Tacy ludzie jak z PiS tak czy siak by się pojawili. Teraz niejako ludzie doświadczają bolesnej lekcji pt. rozdawnictwo, cynizm, propaganda i pseudopatriotyzm, głupi opór wobec zachodu. Z PO poprzednio sporo ludzi zauważyło kolesiostwo, uwłaszczanie się na państwowym majątku, bezideowość, uległość wobec zachodu. Gdyby ludzie nie widzieli problemu z taką PO to taki Hołownia nie miałby nawet 2 procent. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejne 5 lat przepychanek z popis.

1polubienie