FAQ Hytale

Wczoraj Hytale ogłosiło krótki FAQ. Z tej okazji postanowiłem je przetłumaczyć żeby wszyscy mogli je dobrze zrozumieć.

W momencie kiedy Hytale będzie aktualizować FAQ będę się starał je na bieżaco uzupełniać.

Co się stało z Hypixel Studio?

W tym momencie Hypixel Studio jest filią Riot Games. Jednak nadal będzie działać jako niezależne studio pod skrzydłami Riot Games.

Kto będzie odpowiedzialny za Hypixel Studio po nabyciu?

Aktualny zespół zarządzający Hypixel Studio nadal będzie odpowiedzialny za zarządzenie studiem. Jednak Hypixel Studio będzie miało nowy skład dyrektorów, w którego skład wejdą ludzie z Hypixel Studio oraz Riot Games.

Czy ci sami ludzie będą pracować nad Hytale?

Tak, w tej kwesti nic się nie zmienia.

Czy programistami Hytale będą pracownicy Riot Games?

Nie, programistami nadal bedą pracownicy, którzy pracują w Hypixel Studio.

Czy programiści Riot Games będą pracować nad Hytale?

Programiści Hypixel Studio są niezależni od twórców Riot Games i będą działać niezależnie od siebie. Czasami jednak pracownicy Hypixel będą mieli okazję skorzystać z wiedzy pracowników Riot Games.

Co to znaczy dla Hypixel i jego serwera minigier?

Hypixel Inc jest odrębnym podmiotem i nie jest nabywany przez Riot w ramach tej transakcji. W serwerze minigier nic się nie zmieni.

Czy przejęcie przez Riot opóźni premierę Hytale?

Nadal dążymy do tego, aby w 2021 roku Hytale było grywalną grą. Społeczność gry nadal będzie informowana o postępach za pośrednictwem oficjalnego bloga.

Czy to zmieni technologię, narzędzia lub silnik Hytale?

Nie do końca. Będziemy nadal rozwijać silnik gry Hytale i zestaw narzędzi zgodnie z naszymi potrzebami, a także potrzebami przyszłych twórców treści Hytale.

Czy to oznacza, że Hytale będzie darmową grą, podobnie jak inne gry Riot?

Wciąż zastanawiamy się nad odpowiednim modelem biznesowym gry. Nie musimy faworyzować jednego podejścia nad drugim. Wybierzemy model biznesowy, który naszym zdaniem jest najlepszy dla społeczności.

Czy będę potrzebował konta Riot Games do gry w Hytale?

Nadal analizujemy wszystkie opcje, w tym system kont Riot Games. Jednak nie jesteśmy związani z żadnym konkretnym podejście i wybierzemy opcję najlepiej odpowiadającą potrzebom graczy i tworców. Niezależnie od wybranej opcji, możliwe będzie ustawianie nazw graczy Hytale niezależnie od używanego przez nas sytemu kont.

Czy moje zgłoszenie do wersji beta gry jest nadal aktualne?

Tak.

Zainteresowałem się tworzeniem treści w Hytale. Czy otrzymam dostęp do wersji beta?

Będziemy uruchamiać program dla twórców w Hytale w okresie poprzedzającym uruchomienie gry. Jego celem jest wspieranie potrzeb twórców treści i będziemy nadal współpracować bezpośrednio z twórcami w naszej społeczności. W tym z osobami zajmującymi pozycje Youtuberów na serwerze Hypixel.

Czy nadal będę mógł zarezerwować swoją nazwę użytkownika?

Nadal będziemy oferować usługę rezerwacji nazwy użytkownika przed wydaniem gry. Choć jej wdrożenie okazało się bardziej skomplikowane, niż się spodziewaliśmy. Rozumiemy jak ważne jest uzyskanie właściwej nazwy użytkownika dla graczy, a w szczególności twórców treści. Dlatego w pełni zamierzamy uruchomić system, który uwzględni to przed wydaniem Hytale.

Czy nadal będę mógł tworzyć, uruchamiać i zarabiać na własnych treściach w Hytale?

Tak, ale będzie lekki zestaw zasad i wytycznych dotyczących tworzenia monetyzowanych treści w grze, a także kilka podstawowych nakazów i zakazów dotyczących korzystania z naszego adresu IP.

Czy to oznacza, że Hytale osadzone jest w uniwersum League of Legends?

Nie. Hytale osadzone jest we własnym uniwersum.

Czy będą jakieś powiązane mechanizmy między League of Legends and Hytale?

Koncentrujemy się na Hytale, ale gdy pojawią się możliwości dostarczenia fajnych wrażeń, takich jak minigry, wydarzenia i inne powiązania, które mogą obejmować właściwości Riot Games z pewnością się tym zainteresujemy!

1lajk

Nie powinno być?

Hypixel Studio

Szanuję za chęci i zaangażowanie. :slight_smile:

1lajk

Dzięki za informacje