Dyskusja o nowym trybie SkyBlock

Witam.
Tworze ten temat głównie z powodu, że zaczynają dopadać słuchy o nowym trybie, jakim jest SkyBlock.
Pierwszym pomysłem na nowy tryb była moja dyskusja z tirexem o zrobienie SkyBlocka na podstawie oneblocka. Oneblock to po prostu jeden samotnie unoszący się w próżni samotny blok, który po zniszczeniu dropi kolejne bloki jak np. z samotnego bloku desek po zniszczeniu wypadnie blok trawy a sam blok desek będzie niszczony bardzo dużo razy i nigdy nie zniknie. Trochę głupim pomysłem by było jak by z takiego bloku wylatywała przykładowo magiczna latarnia czy bloki surowców, bloki spawnerów itp.
Na samym wstępie dropem z takiego samotnego bloku może być ziemia i blok trawy.

Kolejny pomysł jaki wymyśliłem to jest blok z samej ziemi i bloku trawy. Istniałaby niewielka szansa (jakieś 5%) na to, że z ziemi wypadnie kamień, mączka kostna, nasiona pszenicy i glina a z bloku trawy item trawy niskiej, item trawy wysokiej, mączka kostna, sadzonka dębu, brzozy, świerku, akacji (w zależności od biomu wyspy).

Drop ze żwiru
Jako drop ze żwiru oprócz samego bloku żwiru i krzemienia może być kość.

Ekonomia
Ekonomia na SkyBlocku polegałaby na zabijaniu potworów, łowienie ryb, skupu bloków bruku, kamienia, drewna i wszystkich możliwych itemów. Za czas gry gracz by mógł otrzymywać co godzine 10 monet.

Kopalnie
Kopalni na SkyBlocku zabraknąć nie może a tym bardziej dropu z kamienia.
Istniałby warp na kopalnie w niej gracze będą kopali sam kamień. Dropem z kamienia może być:
Diament 1%
Szmaragd 0.8%
Redstone 2%
Lazuryt 1.7%
Ruda żelaza 3%
Ruda złota 2.5%
Węgiel 3.5%

Dodatkowo gdy gracz będzie posiadał kilof z zaklęciem jedwabny dotyk to kopiąc kamień będzie mieć 1% szans na to, że szmaragd/diament,węgiel/lazuryt/redstone wypadnie w samej rudzie.

Generatory kamienia
Pomysł na stoniarki można by było odrzucić, bo kamień można zrobić za pomocą wody i lawy.

Warpy dla graczy
Enchant - do 30 poziomu
Sklep - serwerowy ze skupem i sprzedażą
PVP - dla tych, co lubią się bić
Informacje - dla początkujących graczy
Arena - arena walki z wrogimi mobami i bossem

To narazie tyle z moich pomysłów. Można w komentarzach wymyślać swoje.