Darmowe gry na Epic Games

Można powiedzieć że to stary temat ale jeszcze nikt go nie poruszył wiec chciałbym ja to zrobić.
Potomac Computer to producent gier komputerowych założony w 1991, niewiele osób o tym wie ale tak kiedyś się nazywał Epic Games przed zmiana nazwy w 1999. Epic games ma, miał i będzie miał ciężkie zadanie walcząc z najpopularniejszym sklepem czyli steamem włączając w to GoG i Uplay. Ale gracze z popularnej gry Fortnite wyszli z fatygą i podłożyli pomysł na przyciąganie graczy, mianowicie chodzi o “oszczędzanie pieniędzy graczy” inaczej rozdawanie gier za darmo. Developerzy jak i sami właściciele Epic Games nie byli do tego pozytywnie nastawieni ponieważ nie byli pewni czy to przyciągnie na tyle graczy żeby zyskać na tym lub chociaż pokryć wydatki wykupu licencji gry. Lecz po dłuższym namyśle wydali informacje skierowaną do graczy o nadchodzącym postanowieniu, społeczność oczywiście zareagowała na to pozytywnie wybuchowo, bo jednak kto by nie chciał dostawać co tydzień gry za darmo ? Pierwszym tytułem według mnie dość dużym tytułem Epic games zaskoczył Subnauticą która była dostępna za darmo w grudniu 2018 roku. Gracze byli tym zachwyceni i gwałtownie algorytm nowych kont wystrzelił w góre, niby nie ma się co dziwić ale czy epic games na tym zyskał ? Odpowiedz jest prosta, tak zyskał dziesiątki tysięcy użytkowników za same wystawienie Subnautica za darmo ! Kolejnym wielkim tytułem który mogliśmy dość niedawno dodać do swojej biblioteki epic games była gra która 3 razy z rzędu była na 1 miejscu w grach roku jest to Gta V która na steamie można było kupić za około 100zl, napewno zabolało to portfel Epic Games lecz zrekompensowali to nowi użytkownicy. Do dnia 20.05.2020 Epic Games wydało 104 darmowe tytuły w sklepie których łączna wartość wynosiła 2140,94 dolarów. To dokładnie 8887,04 złotych. To się nazywa oszczędność dla gracza. W dodatku Epic Games stara się utrzymywać niższe ceny niż konkurencyjny Steam i pobiera 12% (a nie 30%) prowizji od twórców.

3polubienia

nie będę teraz czytal calosci, ale dopowiem cos od siebie.
te darmowe gry sa wypuszczane ze względu ze epic games
chce przescignac Steam i zostać najwieksza marką tych gier :3rd_place_medal:
pozdrawiam.

Oprócz rozdawania gier, Epick Games kupuje gry na wyłączność po to, żeby nawet zapaleńcy Steam musieli założyć konto na epicku. Taka forma marketingu nie podoba się społeczności, ale Epick nic sobie z tego nie robi.

Jeżeli chodzi o to rozdawnictwo gier, nowi, nie doświadczeni gracze, łasi na nowe produkty za free, przejdą na Epick. Starsi, hardcorowi gracze, zainstalują Luncher Epicka jako dodatek, a nie jako zamiennik Steam. Pozycja Steama w najbliższym czasie się nie zmieni, tym bardziej że platforma Origin (EA) zawiesiła tą „wojnę” ze Steam. Gry które dotychczas ukazały się tylko na Origin, pojawiły się też na Steam.

To jest moja krótka opinia, jeżeli ktoś chciałby przeczytać cały artykuł na temat wojny między Epickiem a Steam, to mi napiszcie😉

@krol_julian007 a chętnie poczytam.

Ja od siebie dodam tylko że Epic nie musi się martwić negatywnym odbiorem teraz, nazbiera klientów, finansują go Chińskie korpo więc kasy na rozwój i darmowe gry nie zbraknie. Wystarczy że poprawią funkcjonalność i będą mieć mniejsze marże niż Steam a przejmą sporą część rynku. Skoro wszelakie Bethsedy, EA itd. mogą sobie kpić z graczy a ci dalej kupują ich niedokończone, lub mało nowatorskie kontynuacje gier. To i oni mogą sobie mieć gdzieś opinię póki wychodzą na swoje.

Myślałem, że generalnie Epic ma ogromne zasoby $ do finansowania takich akcji zwyczajnie z sporych dochodów z fortnite oraz ich silnika Unreal Engine.

Nawet Fortnite kiedyś straci popularność, a sam Unreal nie sądzę by generował ogromne dochody. Taka Chinska korpo to spore zabezpieczenie.