Czyżby koniec CD-Action?

Dziś na stronie CD-Action, pojawił się ten wpis https://www.cdaction.pl/news-60522/. Wypowiedzenia zapewne oznaczają tylko jedno, koniec owego pisma o grach. Decyzja trochę dziwi, tym bardziej iż CD-Action to nadal bardzo rozpoznawalna i mająca dobrą renomę marka. Można by było ciągnąć dalej, a nawet rozwinąć bardziej stronę internetową. Co będzie dalej, czas pokaże.

Ponoć wydawnictwo Bauer (do którego należy owe pismo) szuka inwestora , jednak według tego co wyczytałem po różnych stronach, redaktorzy pisma zwyczajnie uważają to za ściemę dla podniesienia morale (pismo ma jeszcze mieć kilka następnych numerów z racji różnych okresów wypowiedzeń).

Przy okazji Bauer likwiduje także wydawanie 20 innych tytułów.

Smutny czas szczególnie dla pism w formie papierowej.

4lajki

W sprawie tej pojawiło się oświadczenie wydawnictwa Bauer:

W związku z doniesieniami na temat przyszłości dotyczącej magazynów „CD-Action” i „PC Format” Wydawnictwo Bauer informuje, że oba czasopisma nadal będą się ukazywać. Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i mają różne okresy wypowiedzenia, w trakcie których pracować będą nad kolejnymi wydaniami. Decyzja o dalszych losach ww tytułów zostanie podjęta w nadchodzących miesiącach.

(Źródło: https://www.cdaction.pl/news-60524/oficjalne-stanowisko-wydawnictwa-bauer-ws-przyszlosci-cd-action.html)

Po dokładnej lekturze wspomnianego, dochodzę do wniosku, że niestety jest to koniec CD-Action. Szkoda pisma, nie spodziewałem się tego.

Dasz linka? Nie umiem znaleźć.

Znalazłem tylko informacje o zamykaniu CD Action i PC Format, co mogłoby sugerować, że Fegorath się pomylił i dopisał przez pomyłkę jedno zero.

@Pooshek tutaj nawet jest podane więcej pism https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/bauer-zamyka-7-tytulow-i-27-wydan-specjalnych-prace-traci-27-osob , widać co artykuł to inna liczba (chociaż te 20 pojawiało się najczęściej) . Niestety chyba nikt nie podał wszystkich tytułów, zawsze jest to kilka. W przypadku artykułów podających owe 20, wymienione zostały jeszcze tytuły ,Kawaii’’ oraz ,Świat wiedzy’’.

Z artykułu wynika, że likwidacji uległo jedynie 7 tytułów - liczba 27 dotyczy wydań specjalnych (to nie to samo).

Czyli PCFormat też kopie w kalendarz?
Z jednej strony nic dziwnego, bo od dość dawna dają 80% (jak nie więcej) nic nie wartej treści (prawie pół magazynu to “specjalne wersje” programów), ale z drugiej strony to było moje pismo dzieciństwa (jeśli piętnastolatek może mówić o dzieciństwie w czasie przeszłym), z którego dowiedziałem się wielu rzeczy. Szczególnie dobrze wspominam wieloczęściowy poradnik do GIMPa, dobrze napisany i pokazujący nieoczywiste rzeczy.

1lajk

W sumie chyba sami są w dużej części sobie winni (CD-Action). Od lat nie zmieniali się zbytnio, co dziwi bo teoretycznie ludziom związanym z grami raczej nieobce powinny być nowe technologie. Co ciekawe stronę internetową pisma posiadają już od lat 90. Z kolei ich redaktorka 9kier regularnie streamuje na Twichu.

Teraz można tylko liczyć na odkupienie marki i rozwijania pisma w przestrzeni internetowej (bo na papierową wersję potrzeba o wiele większych nakładów i zaplecza). Tylko forsy trzeba by było na to sporo, a nie sądzę by ludzie zechcieli dawać kasę w czasach kryzysu.

Sądzę że redaktorzy zwyczajnie zasilą inne redakcje o grach, kto wie może nawet któryś będzie działał na YouTube?