Co ostatnio zirytowało Cię, a było związane z Mc?

Jak w temacie, można tu przedstawić sprawy które mają związek z Minecraft a nas irytują, denerwują w ostatnim czasie. Prosiłbym tylko o szersze wypowiedzi z racji że to dział dyskusyjny.

Zirytował mnie marny wybór jaki Mojang dał społeczności jeśli chodzi o głosowanie na dodatkową zawartość.Serio firmy od największej gry na świecie, wspieraną przez jedną z największych firm a do wyboru na messa daje innego kaktusa, toczący się krzak i sępa? Na góry zapadajacy się śnieg, bardziej postrzępione góry i kozę? Chyba specjalnie dali w wyborze do bagna cokolwiek przydatnego czyli łódkę ze skrzynką by to tam padł wybór, no i żabę plus drzewo namorzynowe.

Dodatkowo ostatnio zirytowało 2 youtuberów, pierwszego nicku już zapomniałem, ale gość ewidentnie seplenił specjalnie i zwracał się co chwila infantylnie, tak że człowiek zastanawiał się jakim cudem wbił te kilkaset subskrypcji.

Drugim youtuberem jest niejaki Nexe, zwyczajnie denerwuje mnie jego głos gdzie nawet gdy niby mówi normalnie ma się wrażenie jakby się darł do mikrofonu. Obejrzałem tylko jeden filmik plus inny po fragmentach i miałem dość.

Mojang z pszczołami, optymalizacją gry, zachowanie tego zespołu…

^Proszę szanować pszczoły. Według mnie one idealnie pasują do minecrafta. Inna kwestia, że no społeczność była nastawiona na coś konkretniejsze niż tylko fajny mobek, który właściwie nic nie zmienia.

Wracają do tematu. Optymalizacja i multiplatformowość. Minecrosoft udowodnił, że jest w stanie zrobić doskonale zoptymalizowanego minecrafta w postaci wersji bedrock. Niestety grając wcześniej na javie praktycznie nie da się przejść na bedrocka. Pełno drobnych różnic, które kompletnie psują doświadczenie z gry, a najbardziej doskwiera brak modów i tego wszystkiego, co społeczność zrobiła dla javy.
Bedrock praktycznie nigdy nie dorówna javie ze względu na multiplatformowość. Konieczność dostosowania gry pod inne platformy dodatkowo utrudnia przybliżanie jej do javy (oczywiście nie pod względem wydajności). Równocześnie java i bedrock nie mogą zbyt mocno od siebie odbiegać (bo tak), czyli pośrednio również java musi uwzględniać inne platformy, co ją ogranicza.