Ciekawostki, newsy - wpis nr 9

W oczekiwaniu na znowu opóźnionego ,Cyberpunk 2077’’ (o czym w dalszym tekście) można sobie kupić i zagrać w inną polską cyberpunkową produkcję której premiera miała miejsce dziś czyli ,Ghostrunner’’. W grze gracz musi pozostawać w ciągłym ruchu (podobieństwo do gry ,Superhot’’), przeskakiwać z platformy na platformę, ślizgać się, biegać po ścianach i zabijać w widowiskowy sposób oponentów zabójczą kataną. Poniżej trailer:

A co wspomnianego wcześniej ,Cyberpunk 2077’’, dziś na oficjalnym koncie twitterowym gry twórcy tj. CD Project Red poinformowali o przeniesieniu premiery na 10 grudnia. Poniżej wspomniany wpis:

Ciekawą i mało znaną grą wydaną już prawie 3 mies. temu jest ,Spiritfarer’’.Bywa nazywana piękną grą o umieraniu. To określenie chyba najlepiej oddaje istotę tej produkcji kanadyjskiego studia Thunder Lotus Games. Wcielamy się w Stellę (o której niewiele wiadomo) która przejmuje funkcje Charona przewoźnika dusz.

Dusze maja jednak swoje historie ale też i wymagania podczas podróży które musimy spełniać poprzez zdobywane surowce, przedmioty i rozbudowywanie naszej łodzi. Jednak nawet jeśli przywiążemy się emocjonalnie do owych NPC to i tak czeka nas pożegnanie z nimi gdy podróż dobiegnie końca.


Z tego powodu jest to ciekawa produkcja, gdzie przyjemna sandboxowa rozgrywka została wzmocniona przez dobrą fabułę i charaktery postaci a przede wszystkim ciekawy angażujący emocje motyw przewodni.
2 polubienia