Ciekawostki, newsy - wpis nr 8

Tom Holland odtwórca głównej roli Nathana Drake’a w nadchodzącym filmie Uncharted, poinformował niedawno o ostatnich dniach zdjęciowych. Pozwala to sugerować że pozostałe zdjęcia także niedługo się zakończą. Premiera filmu prawdopodobnie 16 lipca 2021 roku. Poniżej zdjęcie Toma z planu

A skoro jesteśmy w temacie filmów, niektórzy zapewne poczują się staro po przeczytaniu tego, ale cóż … :slight_smile:
Otóż 19 lat temu w 2001 roku miał miejsce wysyp filmowych premier. Nie były to jednak zwykle filmy a początki lub kontynuacje kultowych serii, nierzadko odmieniających mocno branżę lub swój gatunek filmowy.
Pierwszym takim filmem jest ,Władca pierścieni: drużyna pierścienia’’, ekranizacja z wielkim rozmachem obszernego dzieła Tolkiena. Dzięki swojemu sukcesowi otworzyła drogę do innych adaptacji fantasy dotychczas traktowanych w branży jako gatunek ciężki do realizacji, z niskimi zyskami.


Kolejnym filmem także fantasy i także z rozmachem jest ,Harry Potter i kamień filozoficzny’’. Przygody młodego czarodzieja na podstawie popularnej powieści dla młodzieży, stały się popkulturowym fenomenem, a wielu aktorom zapewniło to sławę po dziś dzień.

Następna produkcja jest trochę inna, a dotyczy kultowej animacji jaką stał się ,Shrek’’, niby nic wyjątkowego, wszak i wcześniej robiono animacje 3d i to z sukcesami (,Toy Story’’). Jednak popularność tejże na dobre już rozpoczęła wysyp animacji 3d w kinie dla młodzieży. Klasyczne animacje praktycznie zanikły.

Oprócz tych trzech premierę w tym roku miały m.in.: ,Hannibal’’, ,Szybcy i wściekli’’, ,Lara Croft: tomb raider’’, ,Piękny umysł’’, ,Potwory i spółka’’.

Jak widać pod względem kultowych premier tamten rok był wręcz przepełniony, dziś wydaje się że to dużo. Jednak trzeba też spojrzeć na to że nie było jeszcze nawet Youtube, komputery nie były jeszcze aż tak powszechne, a internet tym bardziej. Królowały po prostu kina i film w tv i na kasetach. Widać dzięki temu jaki postęp technologiczny się wydarzył przez te prawie 20 lat. Ciekawe jakie filmy dane nam będzie oglądać za kolejne tyle?