Ciekawostki, newsy - wpis nr 4

Spellbreak - zapewne mało kto z Was jeszcze słyszał o tym tytule. Nie dziwne, nie był on zbyt mocno reklamowany przez swoich twórców. Jednak pewnie będzie tak do czasu, gdyż dużo zapowiada że szykuje się hit na miarę Fortnite. Tytuł swoją oficjalną premierę miał półtora miesiąca temu - o czym tylko napomknąłem w którymś ze starszych artykułów, wcześniej gra była w zamkniętej becie przez kilka mies. Tym razem postanowiłem opisać to szerzej jako ciekawostkę.

Za Spellbreak odpowiada firma podlegająca pod Epic Games. Styl graficzny porównywany jest najczęściej do serialu Dragon Prince lub gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Rozgrywka kojarzy się wielu z serialem Avatar: The last airbender gdyż polega na odpowiednim korzystaniu z magii żywiołów oraz co najciekawsze ich kombinacji.
Poniżej trailer gry:


oraz pokaz rozgrywki

Jest to tryb battle royale, co może wielu odpychać po niemiłych doświadczeniach choćby z Fortnitem ale tutaj póki co wygląda to dobrze.

Kilka dni temu miał premier trailer filmu inspirowanego (nie sądzę by można to było traktować jako adaptację) grą Monster Hunter World. Trailer poniżej:

Na koniec smutna wiadomość, zmarł w wieku 78 lat jeden z utalentowanych i znanych polskich aktorów Wojciech Pszoniak, grał m. in. w takich filmach jak: „Danton” i „Carte Blanche” „Ziemia obiecana” .

Następne wpisy już wkrótce.