Ciekawostki, newsy - wpis nr 19

Trochę spóźnione, ale jak ktoś nie wiedział lub przegapił to informuję że wczoraj miało miejsce rozdanie nagród Game Awards za rok 2020. Wielkim wygranym The last of us II (gra roku i kilka innych kategorii). Cyberpunk2077 nieobecny (za późna premiera gry), nie licząc Keanu Reeves który miał krótkie wystąpienie, tak jak Brie Larson (cpt. Marvel) i Tom Holland (Spiderman oraz nadchodzący film Uncharted).

Przede wszystkim zaś zapowiedziano nowe Dragon Age, Mass Effect i kilkadziesiąt innych gier których trailery można było obejrzeć między ogłaszaniem zwycięzców kategorii. Poniżej link do całości:

Epic Games postanowiło zaszaleć i robi do końca roku 75% zniżki na gry, dodatkowo po 17 grudnia przez 15 dni będzie rozdawać po grze za darmo. Link do źródła z ich oficjalnej strony:

Z ciekawostek, w dniu premiery Cyberpunk2077 grało w niego tylko na samym Steam ponad milion osób jednocześnie. Jest to najwyższy wynik dla gry singlowej, inne gry które osiągnęły co najmniej milion to gry typowo sieciowe.

I ostatnia z ciekawostek, która zaciekawiła mnie z powodu zjawiska o którym pisałem w felietonie kilka dni temu, Felieton nr 24 - Czasy weryfikacji. Tym razem sami youtuberzy pokazują realia i patologię za ekranu.
Otóż na Youtubie od kilku dni trwa wyjątkowo wielka drama Kruszwil - Kamerzysta - Fagata i pewnie jeszcze kilku innych osób (nie wnikałem zbytnio, trafiłem na to przypadkiem dziś). By choć się rozeznać się w sytuacji polecam obejrzeć sobie jakiś kanał commentary jak np. ten:
https://www.youtube.com/watch?v=BOShemPbU1s

W dziedzinie filmu pojawiają się doniesienia, o rozmowach wytwórni filmowych by zrezygnować z kin na rzecz ekskluzywnego wyświetlania na kanałach jak HBO lub platformach streamingowych. Oczywiście nie podoba się to części reżyserów obawiających się przede wszystkim o wolność artystyczną.