Ciekawostki, newsy - wpis nr 15

Kilka godzin temu zaprezentowano kolejny krótki gameplay Cyberpunk2077, tym razem w celu zaprezentowania wyglądu gry na konsolach Xbox One X oraz Xbox Series X. Kolejny, piąty materiał z cyklu Nightcity Wire pojawić się ma 19 listopada. Link do gameplayu poniżej:

Z kolei z ciekawostek warto wspomnieć o polskiej firmie Leia Display System produkującej realne, a w dodatku reagujące na dotyk hologramy. Nie jest to może nowością (najstarsze prezentacje tej firmy na jakie natrafiłem pochodzą z 2013 r.) jednak widać dalszy rozwój tej technologii. A oto jeden z filmów promocyjnych (na tym kanale jest masa innych pokazów).

Od razu też na myśl przychodzi wykorzystanie tej technologii podczas wirtualnych, lub pół wirtualnych koncertów, jak na przykład ceremonia otwarcia mistrzostw League of Legends z 2018 roku.

I taka mała ciekawostka (głównie dla fanów anime) na którą natrafiłem przypadkiem, otóż widać że wraz z sukcesem gry Genshin Impact popularne stały się ,koncerty’’ postaci z tejże gry. Ich źródłem jest największa na świecie, chińska platforma streamingowa anime i gier. A oto jeden z takich filmików:
https://www.bilibili.com/video/BV1wp4y1e7xZ/?spm_id_from=333.788.videocard.0