Ciekawostki, newsy - wpis nr 14

Ten wpis zacznę od dość zabawnej ciekawostki, otóż piosenka ,Despacito’’ nie jest już najczęściej obejrzanym klipem na YouTube. Wyprzedziła ją inna piosenka adresowana do dzieci ,Baby shark’’, wstawiona na kanał południowo koreańskiej firmy edukacyjnej Pinkfong w 2016 roku. Obecnie ma ponad 7mld wyświetleń. Piosenka jest jednak znacznie starsza i pochodzi prawdopodobnie z obozów młodzieżowych, a prawdopodobną inspiracją był film ,Szczęki’’.

No ale wróćmy na właściwe tory :slight_smile:

Swoja premierę ma także przygodówka polskiego studia Punk Notion o nazwie The Last Show of Mr. Chardish. W trakcie gry wcielamy się w aktorkę o imieniu Ella (w późniejszych etapach gry także inne postacie), powraca ona do opuszczonego teatru na brytyjskiej wsi. Naszym celem jest poprzez serię niezwykłych spektakli odkryć ukrytą w nich wiadomość przez jej przyjaciela. Każdy etap gry wygląda inaczej, każda lokacja i szczegóły są ważne.

Dziś wydano wersję pudełkową gry Total War Saga: Troy, strategia z ogromnym szczegółowym polem bitwy, ekonomią. Jak nazwa wskazuje gra dzieje się podczas wojny trojańskiej, w grze będzie można kierować obiema stronami konfliktu tj. Trojanami i Grekami.

A w filmie wielka zmiana, otóż agenta, czy też raczej w tym przypadku agentkę 007 o imieniu Nomi w najnowszym Bondzie zagra czarnoskóra aktorka Lashana Lynch. Oczywiście w filmie pojawi się też stary Bond, jako emeryt na Jamajce, jednak ruszy znów do akcji (prawdopodobnie ostatniej).
image
Na trailerze widać ją tylko kilka razy, głównie w tle.