Ciekawostki, newsy - wpis nr 11

Netflix chyba postanowił zaszaleć z ekranizacjami gier, nie dość że realizuje Wiedźmina (premiera 2 sezonu najpewniej latem 2021 r.) , w produkcji jest też wersja animowana. Niedawno zaś poinformowano że realizują serial anime w cyberpunkowych klimatach ,Edgerunners’’ . Oprócz tego jest jeszcze kilka tytułów w tym niedawno podany, które mogą zdziwić.
A są to:
,Cuphead’’ - na jego podstawie serial animowany o nazwie ,The Cuphead Show’’


Resident Evil - na Netflixie z podtytułem ,Wieczny mrok’’

,Dragon’s Lair’’ - czyli kultowa gra z 1983 r. przy której współpracował były animator Disneya Don Bluth, doczekała się kilku kolejnych części, najpierw zdobyła swoją popularność na automatach w salonach gier. W ekranizacji (animacja) Netflixa możliwe że zagra Ryan Reynolds.

,Beyond Good and Evil’’ - kultowa gra akcyjno-przygodowa z 2003 roku, choć nie była komercyjnym hitem to stała się dziełem kultowym głównie dzięki fabule. W produkcji jest druga część BG&E. Netflix zapowiedział ekranizację, oby tylko nie trzeba było na to czekać jak na drugą część gry.

,Splinter Cell’’ - seria gier o agentach specjalnych NSA, pierwsza gra z serii to 2002 r. po drodze wydano jeszcze kilka książek, a nawet zapowiadano film. Obecnie zaś Netflix ma w planach zrobić serial animowany.

Niedawno zaś bo 27 października na twiterze zapowiedziano serial na Netflixie na podstawie Assasin’s Creed (chyba Ubisoft pozazdrościł CDP Red :slight_smile: )

Pamięta albo przynajmniej zna ktoś ,Gta: Vice City’’? Gra swoją premierę miała w 2002 r., mocno stała klimatem lat 80 szczególnie muzycznie. Jednak największa z ciekawostek dotyczy wydanego później ,Gta: Vice City Stories’’ na konsole w 2006 r. Otóż w tej produkcji w trakcie jednej z misji pomagamy w doprowadzeniu do występu Phila Collinsa. W efekcie możemy obejrzeć jego koncert w grze. Filmik poniżej:

I tak na zakończenie wczorajszy cinematic League of Lgends : Wild Rift

2 polubienia