2b2t - najstarszy serwer anarchii Minecraft

Witam. Widzę że nikt się jeszcze nikt nie poruszył tematu serwerów anarchii. Przypomniałem sobie i tym temacie dopiero przy okazji tematu o najstarszych serwerach.

Historia serwera 2Builders2Tools (2b2t) sięga grudnia 2010, wtedy serwer nie odróżniał się niczym zbytnim. Zhackowane clienty gry nie były wtedy powszechnie używane lecz dalej istniały problemy griefingu oraz zabijania nowych graczy. Spawn wyglądał jeszcze w miare dobrze jednak jak to jest z serwerami tego typu nic nie może trwać wiecznie.

W 2012 zhackowane clienty gry stawały się popularne, oczywiście że ludzie nie byli obojętni i szybko zaczęli z nich korzystać. Narodziła się też wtedy pasja wielu graczy do tworzenia lava castów na budowlach graczy.

2016 to tak zwany “Age od hype” był spowodowany przez YouTubera TheCampingRusher który przedstawił ten serwer większej publice. Serwer przed tym czasem nie cieszył się wielką popularnością. Wracając do Rusher War, Rusher pokazując swojej nie ma co ukrywać młodszej widowni spowodował masowy nalot osób na owy serwer. Nagle powstała potrzeba stworzenia pluginu na kolejki które trwają do dziś i są jednym z symboli tego serwera.

Na koniec pare informacji. IP serwera to 2b2t.org
Żeby nie było. Trzeba czekać długo żeby dostać się na owy serwer (ok. 6-8h). Lista clientów do używania w razie chęci grania na 2b2t [DISCLAIMER. zalecam nie używać tych clientów na innych serwerach. Może się to skończyć banem.] https://2b2t.miraheze.org/wiki/Cheat_Clients
Mam nadzieje że temat był w miare ciekawy.