1.15.2 pre-release 1

Mojang spodziewa się, że niedługo opublikuje wersję 1.15.2, przed tym standardowo postanowił wydać pre-release, który naprawia błędy i dodaje kilka poprawek.

• Pszczoły nie stają się agresywne, gdy gracz zniszczy ul lub gniazdo za pomocą narzędzia z jedwabnym dotykiem.

• Dodano nowe zasady dostępne pod komendą /gamerule - doPatrolSpawning i doTraderSpawning, dzięki którym można wyłączyć spawn patrolów pillagerów i wander traderów.

• Dodano opcję gui_light w modelach blokowych, aby umożliwić sterowanie światłem podczas renderowania modelu jako elementu w GUI.

• Można kontrolować światło modelu bloku znajdującego się w slocie ekwipunku. Model ustawiony na side, będzie renderowany jak blok, a gdy na front, to będzie zaciemniony jak płaski przedmiot.

Uważam, że mojang w tym pre-release zrobił dobrą robote, gdyż dodał komendę pozwalającą wyłączyć spawn patroli pillagerów i trade wanderów. Spawny tych mobów były częstym problemem w trybie jednoosoowym jak i na serwerach typu creative, gdyż nie dało ich się wyłączyć, a wiele serwerów decydowało się wgrywać skrypty.

Oficjalny post: https://www.minecraft.net/pl-pl/article/minecraft-1-15-2-pre-release-1

3lajki